EKSPONĒJAS “Stāstu sega Latvijai”

22.03 - 11.04 Jēkabpils Tautas nams

Jēkabpils Tautas namā no 22. marta līdz 11. aprīlim tiks izstādīta Stāstu sega Latvijai, kurā atspoguļoti diasporu latviešu stāsti. Segas eksponēšanas laikā ikvienam būs iespēja interaktīvā multimediālā prezentācijā apskatīt katru individuālo kvadrātiņu tuvāk un izlasīt katra darinātāja stāstu.

Stāstu sega ir ilgtermiņa projekts, kurā tiek veidota lielizmēra tekstilmozaīkas sega no daudziem gabaliņiem, kurā atspoguļotas diasporas latviešu kopienas un viņu daudzveidīgie dzīves gājumi ārpus Latvijas. Projekta rezultāts būs unikāla un krāšņa dāvana Latvijas valsts simtgadei, ko latvieši visā Latvijā varēs aplūkot 2018. gadā. Stāstu segas darināšana devusi iespēju latviešiem ārzemēs aktīvi līdzdarboties Latvijas valsts simtgadē neatkarīgi no viņu dzīves vietas, vecuma vai valodas spējām, lai veidotu šo unikālo dāvanu Latvijai.

Stāstu sega XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku laikā tiks izstādīta Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Stāstu segas gabaliņi (ap 1100) jau sašūti kopā segā. Šūšana darbus veica burvīgās “Linu mājas” šuvējas Lielvārdē. Sega kopumā ir nepilnus 10 metrus gara un 3 metrus augsta. Šobrīd tiek gatavota datubāze, lai individuālos kvadrātiņus var tuvāk apskatīt un izlasīt darinātāju stāstus interaktīvā multimediālā prezentācijā, kas ceļos kopā ar segu pa Latviju 2018. gadā.

Stāstu segu vispirms, februāra sākumā, izstādīs Alūksnē, Alūksnes muzejā. No Alūksnes sega ceļos uz Madonu, Lielvārdi, Cēsīm, Rīgu, Saldu, Liepāju, Jēkabpili un citām Latvijas vietām.

Projektu vada “Latvieši pasaulē – muzejs un pētniecības centrs”. Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, ALA Kultūras fonds, Latviešu Fonds, LNAK Izglītības un Kultūras fonds, ASV vēstniecība Rīgā un Latvijas Nacionālā bibliotēka.

“Latvieši pasaulē – muzejs un pētniecības centrs” vēlas izteikt lielu pateicību par atbalstu, ko saņēmis no Valsts Kultūrkapitāla fonda, ASV vēstniecības Rīgā un ALA Kultūras fonda projekta pirmā posma īstenošanai – Stāstu segas brošūras sagatavošanai un izsūtīšanai.

Atpakaļ