Gārsenes amatierteātris

Vadītāja Aija Gasparoviča.

Šosezon  izmeklētājs, nākamajā  Jedrons,  iepriekšējā Muļķis, , tad vēl bomzis, Mindaugs un vēl , un vēl....... Kā to visu var viens cilvēks?  To var , darbojoties teātra kopā! 

Gārsenes amatierteātra kopas aizsākumi meklējami jau 20.gs.20.gados un pat vēl agrāk, jo teātra mīlestība Gārsenē ir sena. Vecākie iedzīvotāji teic, ka „cik vien sevi atceros, te vienmēr ir spēlēts teātris”. 

Par  šī brīža  Gārsenes amatierteātra   aizsākumu var uzskatīt 20.gs.90.gadus, tātad mums jau 30.  Tāds nopietns vecums, vai ne?  Taču rāmuma un pārmērīgas nopietnības mums gan nav, jo visi mīl pasmieties, jokus un citas ēverģelības. 

Kolektīva sastāvs ir raibs kā skaisti austa Sēlijas sega – tajā ir ieausta gan vecākās paaudzes pieredze, gan vidējās paaudzes izdarīgums,  gan jaunības trakulības. Prieks, ka daudzi dalībnieki, kas ikdienā nemaz nedzīvo uz vietas, atrod laiku, lai brauktu un piedalītos kopīgā teātra mīlestībā.  Saliekot to visu kopā, izveidojas kolektīvs, kas mēģina paspēt visu-  sagatavot izrādi savā Gārsenē, aizbraukt viesizrādēs citos Sēlijas pagastos, nosvinēt kopā lielākas un mazākas jubilejas, atpūsties un reizē iepazīt Latvijas skaistākās vietas ekskursijās. 

Mūsu izrādes ir pārpratumu komēdijas, kas liek cilvēkiem smieties par dīvainām situācijām, taču aiz smiekliem ir arī būtiski jautājumi- kas notiks, ja paši nedarīs;  kas notiek, ja pie varas nokļūst labs cilvēks, bet neko nesaprotošs  attiecīgajā jomā utt. 

Mūsu teātra kolektīvu savā dzimtajā pagastā vienmēr , visos laikos ir lutinājusi skatītāju mīlestība – vienmēr pilnā zāle. 

Mēģinājumi notiek piektdienās no plkst. 20.00 līdz 22.00

Atpakaļ