Jēkabpils Tautas nama amatierteātris JĒKABPILS TAUTAS TEĀTRIS

Dibināšanas gads 1970

Jēkabpils Tautas teātris ieņem nozīmīgu vietu gan pilsētas, gan valsts kultūras dzīvē. Repertuārā ir gan latviešu, gan ārzemju dramaturģija, kā arī dažādas formas un žanra izrādes. Teātris ir starptautisko festivālu / Dānija, Polija, Lietuva, Grieķija,Anglija/ un pašmāju festivālu dalībnieks un laureāts, biežs viesis Latvijas pilsētās un laukos.
Kā tradīcija izveidojies amatierteātru festivāls „LAIPA”, kurš katru otro gadu tiek rīkots Jēkabpils tautas namā.

2008. gads teātrim ir nozīmīgs. Iestudētais M.Zālītes „Zemes nodoklis” tiek izvirzīts Gada izrādes balvai. Pavisam izrāde rādīta 35 reizes. Teātris piedalās arī XXIV Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos, kur Vērmanes dārzā teātra dziesmu spēlēs „Kā raibs deķis ir latvietis” aktieri iejūtas R. Blaumaņa izrādes „Trīnes grēki” tēlos. 
2013.gads iesācies R.Blaumaņa zīmē. Tautas teātris atjauno 2009.gadā iestudēto izrādi "Trīnes grēki", lai 9. martā piedalītos Rūdolfa Blaumaņa dienās Madonā un 2.jūlijā Rīgā, Vērmanes dārzā.

Iestudējumi: J.Akuraters "Pieci vēji"(1990.); R.Tomā "Astoņas mīlošas sievietes"(1991.); R.Blaumanis "No saldenās pudeles"; L.Stumbre "Gans"; A.Grīns "Kalēja līgava"(1993.); A.Voitkus "Soģis"(1999.); Z.Skujiņš "Brunču medības"; L.Stumbre "Zvaigznes diena" (2000.); J.Lejiņš "Skabarga sirdī"(2002.); M.Zālīte "Zemes nodoklis"(2007.); R.Blaumanis "Trīnes grēki"(2009.); M.Zīverts "Divkauja"un "Sievasmāte"(2011.); A.Banka "Meitiņa"(2013.); A.Kivirehks "Gaiši zilais vagons" (2015.), J. Jaunsudrabiņš “Ezermaļu krokodils” (2017.).

Aktivitātes 2019. gadā:

• 2.februārī  J. Jaunsudrabiņa izrāde “Ezermaļu krokodils” amatierteātru skatē “Gada izrāde 2019” Jēkabpils Tautas namā;
• 29.jūnijā R.Blaumaņa izrāde “Trīnes grēki”  memoriālajā muzejā “Braki” Ērgļu novadā;
• 26.oktobrī  J. Jaunsudrabiņa izrāde  “Ezermaļu krokodils” Ilūkstes kultūras namā;
•3.novembrī J. Jaunsudrabiņa izrāde “Ezermaļu krokodils” Jēkabpils Tautas namā.

Aktivitātes 2020. gadā:

  • Dalība amatierteātru festivālā "Laipa" ar izrādi "Rudenīgais blūzs"

Misija -  Teātris palīdz uzturēt dzīvas sabiedrības un kultūras saites. Amatierteātri nes vēstījumu, tie ir kā spogulis tam, kas notiek sabiedrībā, tie darbojas kā vienā elpā ar sabiedrību, uztaustot, par ko tā grib runāt.

Vadītāja Inta Ūbele

(e-pasts: inta.ubele@jekabpils.lv)

Mēģinājumi notiek pirmdienās, ceturtdienās no plkst. 18.00 līdz 21.00.

Atpakaļ