Krustpils kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Kreicburga”

Dibināšanas gads 2001

Vadītāja Aija Rūliete (e-pasts: aija.ruliete@inbox.lv)

Repetitore Līva Rūliete

Apraksts

Vidējās paaudzes deju kolektīvs “Kreicburga” Krustpils kultūras namā uzsāka darboties 2001. gada pavasarī un pirmā lielā uzstāšanās dejotājiem notika vērienīgajā sarīkojumā “Rīgai – 800”. Sākot no 2003. gada kolektīvs ar augstiem panākumiem ir piedalījies visos Dziesmu un deju svētkos. 

“Kreicburgas” dejotājiem uzkrāta liela pieredze, piedaloties dažādos starptautiskos konkursos un festivālos. Dejotāju snieguma kvalitāti raksturo piedalīšanās Eiropas Starptautiskajā folkloras festivālā Sokolov-Podļaski pilsētā Polijā 2004. un 2016. gadā, kur konkursā abas reizes tika iegūta GRAND PRIX.  2012. gadā kolektīvs piedalījās vienā no Āzijas lielākajiem konkursiem “26 International Golden Karagoz Folk Dances Competition”  Turcijā, kur guva augstu žūrijas vērtējumu. 2017. gadā piedalījās VII pasaules folkloras čempionātā Bulgārijā, kur iegūts pasaules čempionu tituls, zelta medaļa, laureātu tituls, nominācija GRAND PRIX kategorijā “Deju ansambļi virs 18 gadiem”, kā arī Eiropas folkloras festivāla asociācijas specbalva, pateicība par augstvērtīgu sniegumu un būtisku ieguldījumu pasaules tradicionālās folkloras mākslas saglabāšanā un attīstībā.

Kolektīvs ir piedalījies arī vairākos pilsētas un valsts nozīmes pasākumos: deju lieluzvedumā “Manas ģimenes ceļš” Šlokenbekas muižā, LTV koncertuzvedumā “Līgojam Jēkabpilī”, Ondo.lv izrādē  “Skroderdienas Silmačos” Jēkabpilī, starptautiskajās tūrisma izstādēs “Balttour” Rīgā, deju lielkoncertos “Sanākam, sadziedam, sasadancojam” Jēkabpilī, Latvijas Nacionālā teātra izrādē “Preilenīte” Jēkabpilī un citos savas pilsētas un citu Latvijas pilsētu pasākumos. Tāpat ar savām koncertprogrammām priecēti kaimiņi – Baltkrievijas, vairākkārt arī Lietuvas skatītāji.

“Kreicburga” ir viens no tiem aktīvajiem kolektīviem, kas bieži piedalās jaunrades deju konkursos, kur izdejo savas vadītājas Aijas Rūlietes orģinālhoreogrāfijas. Varam būt lepni, ka starp godalgotajām dejām ir mūsu iemīļotās dejas “Lai rīb zeme dancojot”, “Kur gaismeņa”, “Sudrabota saule lēca”. 

Aktivitātes 2019.gadā:

• 11.maijā deju skatē  iegūta augstākā pakāpe;
• 11.maijā piedalījās Krustpils kultūras nama 60 gadu jubilejas  koncertā;
• 26.maijā dalība Dižkoncertā Krustpils brīvdabas estrādē;
• 10.augustā piedalījās Starptautiskajā tautas mūzikas festivālā “Lustes Jēkabpilī” Kena parkā;
• 18.novembrī piedalījās Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltītā koncertā Krustpils kultūras namā. 

Mēģinājumi notiek otrdienās, ceturtdienās no plkst. 20.00 līdz 22.00

Atpakaļ