11. septembrī norisināsies 10. Sēlijas kongress

11.09.2021 - plkst.10.00

Turpinot akadēmiķa Jāņa Stradiņa izloloto Sēlijas asociācijas ideju un tās organizēto Sēlijas kongresu tradīciju, 2021. gada 11. septembrī, 10.00 – 14.30 Viesītes kultūras pilī norisināsies 10. Sēlijas kongress. Domāsim un diskutēsim, kā atjaunot Sēlijas asociācijas darbību un kā jaunā Latviešu vēsturisko zemju likuma kontekstā koordinēt Sēlijas iedzīvotāju, sabiedrisko organizāciju un pašvaldību sadarbību Sēlijas izaugsmei Kongress notiks atbilstoši valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem noteikumiem Plānota kongresa tiešsaistes pārraide Jautājumi un pieteikumi: selijas.asociacija@gmail.com.

Kongresā piedalīsies profesors Pēteris Stradiņš, kurš runās par Sēlijas asociācijas izveidi un Sēlijas kongresu nozīmi ceļā uz vēsturisko zemju atzīšanu. Vēstures profesors Armands Vijups iepazsīstinās ar valsts simbolu veidošanas principiem un Sēlijas vēsturiskajiem simnboliem. Par Sēlijas indentitāti runās arī Latviešu Vispārējo Dziesmu svētku virsdiriģente, Jēkabpils apriņķa koru virsdiriģente Agita Ikauniece – Rimšēviča. Kā arī konkresā būs vēl citi lektori un to būs iespējams vērot tiešsaistē.

Pasākums tiek rīkots saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumiem Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” drošajā jeb “zaļajā” režīmā un paredzēts TIKAI vakcinētām un/vai Covid-19 izslimojošām personām, uzrādot derīgu digitālo sertifikātu. Izpildot šīs prasības, pasākuma laikā nav jālieto sejas maskas un nav jāievēro distancēšanās. Paldies par sapratni!

 
10. Sēlijas kongresa tiešraides skatieties 11. septembrī plkst. 10.00 (1.daļa) un plkst. 12.30 (2.daļa):
– Vidusdaugavas TV kanālā
– mājas lapā www.vdtv.lv
– portālā www.jekabpilslaiks.lv
Atpakaļ