16. septembrī Zasas Tautas namā notiks pirmā “Sēlijas Laiks Ziedonim” nominantu cildināšanas ceremonija

09.09 - 17.09
  1. septembrī Zasas Tautas namā notiks pirmā “Sēlijas Laiks Ziedonim” nominantu cildināšanas ceremonija.

Skaistā tradīcija cildināt cilvēkus Latvijā, piešķirot apbalvojumu “Laiks Ziedonim”, uzsākta 2014. gadā, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam Imantam Ziedonim svarīgās vērtības – izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatību –, kas ik gadu tiek meklētas pretendentu personībās. Jau piecus gadus notikusi arī Ziedoņa balvas saņēmēju meklēšana Zemgales novadā, bet šopavasar pirmo reizi tika izsludināts konkurss “Sēlijas Laiks Ziedonim”, ko organizē Jēkabpils novada Kultūras pārvalde un Jēkabpils novada pašvaldība sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fondu “Viegli”.

Līdz 1. jūlijam balvai varēja pieteikt cilvēkus vai cilvēku grupas, kas ar izciliem sasniegumiem darbojas kādā nozarē, iedvesmo un iesaista citus. Zasas Tautas nama un projekta “Sēlijas Laiks Ziedonim” vadītāja Ilze Cekule stāsta, ka saņemti ļoti daudzi skaisti un iedvesmojoši pieteikumi. Ar stāstiem iepazinās žūrija, kuras sastāvā bija fonda “Viegli” un Imanta Ziedoņa muzeja pārstāvji, Jēkabpils novada pašvaldības un Kultūras pārvaldes pārstāvji, izlemjot, kuri pieci Sēlijas novadnieki pelnījuši balvas kādā no piecām nominācijām:“Sēlijas Taureņu uzbrukums”, “Sēlijas Kedas”, “Sēlijas Zemi es mācos”, “Sēlijas Rabarbers” un “Sēlijas Bize”.

Šī gada nominanti: Una Kukle, tērpu māksliniece Kristīne Kalēja, keramiķe, mākslas pedagoģe un biedrības “Sēļu pūrs” vadītāja Anda Svarāne, ZaigaArt vadītāja Zaiga Rebane, Seces pagasta kultūras nama vadītāja Astrīda Mencendorfa, mūzikas skolotāja, vokālo ansambļu vadītāja Ruta Jakovļeva, skolniece Zanda Zaļakmene, skolnieks Raitis Daudzvārds,  Z/S “Pilkalne” Valdis Tomsons un Irma Tomsone, LLKC Aizkraukles biroja vadītāja, SIA “Jix” īpašniece Madara Vēvere, rožu stādu audzētava “Greķāni” Līču ģimene, uzņēmēji Čāmānu ģimeme,  SIA “Kronīšu kokapstrāde” – Artis Kronītis,  SIA “Gretes” – Vents Aperāns; Z/S “Čaidāni” – Raimonds Leitis, Emīlija Ozoliņa, Bebrenes pagasta priekšsēdētāja Benita Štrausa, pensionārs, Ērberģes muižas gids pēc sirds aicinājuma Elmārs Vectirāns, novadpētniecības mājas “Paula Sukatnieka “Apsītes”” vadītāja un biedrības “Dvietes vīnogas” ideoloģiskā centra vadītāja Vanda Gronska, bibliogrāfe V. Ancīša Aknīstes bibliotēkā Līga Jaujeniece, skolotāja, vēstures pētniece Ilga Bruņeniece, Jēkabpils novada Leimaņu bibliotēkas vadītāja Līga Lācīte, mākslinieciskās daļas vadītājs Jaunjelgavas kultūras centrā Eduards Kaļķis, pensionāre, vēsturniece Lidija Ozoliņa, angļu filoloģe, angļu valodas skolotāja Skaidrīte Medvecka. Piecus nominantus, kas saņems balvas, uzzināsim apbalvošanas ceremonijā, kas 2022. gada 16. septembrī pulksten 19.00 notiks Zasas Tautas namā.

Pasākumā par muzikālo noformējumu rūpēsies Jēkabpils novada mūziķi un Jānis Holšteins-Upmanis, pēc tam uz dančiem aicinās Dignājas pagasta lauku kapela “Digna”.

Lai apmeklētu ceremoniju, bezmaksas ielūgumus var saņemt Zasas tautas namā, rakstot e-pastā: zasaskn@jekabpils.lv.

Atpakaļ