2.oktobrī plkst.13.00 Gārsenes kultūras namā notiks Senioru dienai veltīs pasākums

02.10.2021 - plkst.13.00

2.oktobrī plkst.13.00 Gārsenes kultūras namā notiks Senioru dienai veltīs pasākums, kurā muzicēs Rīgas vācu kultūras biedrības vokāli instrumentālais ansamblis “Morgenrot” 

Rīgas vācu kultūras biedrības vokāli instrumentālais ansamblis “Morgenrot” ir ar vērā ņemamu 30 gadu vēsturi – dibināts 1989.gadā. To vadījuši diriģenti Vija Markova, Kārlis Hammers un Anatolijs Livča. Pašreizējā ansambļa vadītāja ir enerģiskā Līga Miķelsone un koncertmeistars Reinis Galenieks. Vēl šobrīd ansambļa dalībnieku vidū ir daži no tā dibinātājiem. 

Ansambļa galvenie mērķi ir veicināt vācu kultūras atdzimšanu Latvijā, mazākumtautību integrāciju Latvijas sabiedrībā, reprezentēt Latvijas kultūrpolitiku starptautisko sadarbības partneru vidū. 

Ansamblis piedalījies Latvijas Dziesmu un deju svētkos, visos Latvijas Mazākumtautību dziesmu un deju svētkos, Rīgas svētkos, Latvijas Nacionālo kultūras biedrību asociācijas rīkotajos koncertos, Baltijas valstu vācu dziesmu svētkos, kā arī vācu mūzikas kolektīvu salidojumos Ventspilī, Dobelē, Mazsalacā, festivālos Daugavpilī, Viļānos, Limbažos un citur. Regulāri sniedz labdarības koncertus pansionātos un medicīnas iestādēs 

, Domus Rigensis, piedalās Muzeju nakts pasākumos, izstāžu atklāšanās Akadēmiskajā bibliotēkā un Dauderos, kā arī piedalījās Majoru muižas- Majorenhoff– atbalsta koncertā. Ansamblis sadarbojas ar Gētes institūtu Rīgā un biedrību Daugavas vanagi, piedaloties koncertos VEF kultūras pilī un citur. Ikgadējā tradīcija ir piedalīšanās vācu karavīru piemiņas pasākumā novembrī Meža kapos. Nozīmīgs notikums 2020.gada vasarā bija L.v.Bēthovena 250. dzimšanas dienai veltītais koncerts Nacionālo kultūras biedrību asociācijā. 

2018.gada decembrī ansambļa 30 gadu jubilejā tika saņemts Kultūras ministres Daces Melbārdes parakstītais Atzinības raksts. 

Ansambļa dalībnieki vienlaikus gan dzied, gan arī spēlē dažādus mūzikas instrumentus – vijoles, flautu, blokflautas, ukuleles, klavieres, sitamos instrumentus. Ansambļa repertuārā ir vācu un latviešu tautas dziesmas, vācu komponistu klasiskās mūzikas skaņdarbi, vācu tautas tradīcijām atbilstošas dziesmas un dejas, kā arī dziesmas, kas kopīgas latviešiem un vāciešiem. Ansamblis uzstājas tradicionālajos vācu tautas tērpos. 

Ieeja pasākumā bez maksas. 

Pasākums paredzēts, ievērojot droša pasākuma principus. 

Drošā pasākumā apmeklētājam jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, derīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. 

Atpakaļ