4.maija svinības. FILMA “Mērijas ceļojums” / programma “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”

04.05.2018 - plkst.17.30

4. maijā plkst. 17.30 Kino Mītnē Jēkabpils Tautas namā tiks demonstrēta programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” dokumentālā spēlfilma “Mērijas ceļojums”. Stāsts par Mēriju Grīnbergu (1909 – 1975), pateicoties kurai, nacistu 1944. gadā izvestās Latvijas mākslas vērtības atgriezās dzimtenē.

35 gadus vecā Mērija Grīnberga bija vienīgā brīvprātīgā muzeja darbiniece, kas 1944. gadā devās līdzi vilcienam ar Latvijas mākslas vērtībām. Vācu okupācijas spēki tos centās izvest, padomju okupācijas spēki atveda atpakaļ. Mērija savu pienākumu izpildīja līdz galam un atgriezās padomju Rīgā. Pateicība par Mērijas ceļojumu bija viņas atlaišana no darba muzejā un nerimstošās aizdomas. Sieviete no augstākajām aprindām kļuva par rūpnīcas strādnieci, sadzīvi dalot ar svešiniekiem komunālajā dzīvoklī. Kāpēc jauna, izglītota sieviete no inteliģentas dzimtas ar tuviem radiem ārzemēs atgriezās PSRS?

Kristīnes Želves filma balstīta uz Mērijas Grīnbergas vecākās autentiskajām dienasgrāmatām, kas portretē savas dzimtas likteni no 20. gadsimta sākuma līdz dziļiem padomju laikiem – no augstākās sabiedrības līdz proletāriskam trūkumam. Cauri dramatiskajai iekārtu maiņai abas Mērijas iznesa uzticību dzimtenei, mākslai un pienākumam, ko diktē sirdsapziņa un audzināšana. Daiga Kažociņa un Marina Janaus izstāsta stāstu par neafišētu varoņdarbu, par piepildītu dzīvi ārēji necilā liktenī.

 

Režisore un scenārija autore: Kristīne Želve

Producents: Elvita Ruka

Operators: Andrejs Rudzāts

Māksliniece: Ieva Stūre

Komponists: Juris Vaivods

Studija: Vivat!

 

Lomās: Daiga Kažociņa, Marīna Janaus

Filmas žanrs – dokumentālā spēlfilma

Izdevējvalsts, gads – Latvija, 2018

Pirmizrāde Latvijā – 2.05.2018.

 

Filmas garums: 80 min 

Filmas treileris:    https://www.youtube.com/watch?v=TwCYILDOivg

                                    https://www.youtube.com/watch?v=ZOEPCEWL6d4

Informācija par filmu: https://www.facebook.com/M%C4%93rijas-ce%C4%BCojums-314375735563793/

Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē, Kino Mītnē

Biļetes cena 2 €

Atpakaļ