6. maijā Jēkabpilī notiks Brīvības velobrauciens, Jēkabpils varoņu godināšana un grupas “Jumprava” koncerts

01.05 - 07.05

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas svinības un Jēkabpils varoņu godināšana

Šogad “Latvijas otro dzimšanas dienu”, kā to esam ieraduši saukt un ko svinam  4. maijā – parasti ar skaistu koncertu Jēkabpils Vecpilsētas laukumā un velosezonas atklāšanu kopīgā velobraucienā – šogad svinēsim sestdien –  6. maijā. Svētku notikumus papildinās Jēkabpils varoņu godināšana Vecpilsētas laukumā.

Turpinot iepriekšējos gados uzsākto tradīciju un aicinot nosvinēt velosezonas atklāšanu, aicinām jēkabpiliešus piedalīties “Brīvības velobraucienā”. Velobrauciena starts 06.05. plkst. 17.15.

Velobrauciena dalībnieki aicināti pulcēties starta punktā – Krustpils saliņas stāvlaukumā jau no plkst. 16.45.

Velobrauciena finišs – Vecpilsētas laukumā. Pie Jēkabpils Tautas nama būs sarūpētas velonovietnes, pie kurām pieslēgt velosipēdus, lai arī brauciena dalībnieki varētu izbaudīt vakara koncertu bez rūpēm.

Velobrauciena maršruts sākumā vedīs pa Daugavas labā krasta aizsargdambi, tādējādi simboliski pasakot paldies  visiem, kas plūdu laikā janvārī strādāja, lai novērstu Daugavas ūdeņu ieplūšanu Jēkabpils pilsētā.

No plkst. 16.00 Vecpilsētas laukumā ģimenēm ar bērniem būs iespēja piedalīties dažādās radošās aktivitātēs.

Plkst. 18.00 Vecpilsētas laukumā norisināsies Jēkabpils varoņu godināšana. Jēkabpils varoņi ir tie cilvēki un uzņēmumi, kas janvārī dienām un naktīm strādāja, lai nosargātu mūsu pilsētu no lielajiem plūdiem, ziņotu par aktuālāko situāciju un palīdzētu cilvēkiem, kuri atradās plūdu skartajās teritorijās. Šajā dienā teiksim viņiem paldies par izturību un palīdzības sniegšanu.

Pēc Jēkabpils varoņu godināšanas, apmēram plkst.18.30, vakara koncertā uzstāsies grupa “Jumprava”. Grupa ir latviešu elektroniskās mūzikas pionieri ar vairāk nekā 35 gadu pieredzi. Pēdējos gadus grupa koncertus sniedz reti, tādēļ  īpaši liels prieks piedzīvot viņu uzstāšanos Jēkabpilī.

Koncertā skanēs visiem zināmās dziesmas: “Ziemeļmeita”, “Peldētājs”, “Ēnas”, “Vēlreiz”, “Pa vējam”, “Lēna upe”, “Nedaudz par viņu” u.c. tautā iemīļotas dziesmas.

Velobrauciena laikā būs ierobežota transportlīdzekļu satiksme. Aicinām būt saprotošiem un pielāgoties situācijai!

Vēlam skaistus maija svētkus un brīvdienas!

 

Atpakaļ