Ādažu jauktā kora “Saknes” labdarības koncerts

26.02.2023 - plkst.16.00 Krustpils kultūras centrs

Krustpils kultūras centrā 26. februārī plkst. 16.00 izskanēs Ādažu jauktā kora “Saknes” labdarības koncertuzvedums “Daugava” ar Mārtiņa Brauna mūziku no dziesmu cikla “Daugava” un vārsmām no A. Čaka poēmas “Mūžības skartie”. Tas ir spilgts un emocionāls vēstījums par vērtībām, kas aktuālas joprojām, bet īpaši šobrīd, kad Ukraina cīnās par savu brīvību, neatkarību, valsti un vienotību.

Koncertuzvedums ir spilgts vēstījums par Latvijas tautas atmodu un valstiskuma veidošanos. Šodien Ukrainas notikumu kontekstā neatkarības cīņu un tautas atmodas tēma ir ieguvusi jaunu aktualitāti. Tāpēc jo īpaši svarīgi ir stiprināt un vairot mūsu visu izpratni par patriotismu, nacionālo pašapziņu, valsts suverenitāti un tās cenu.

Koncertprogramma ir nozīmīgs stāsts par Latvijas ceļu uz valstiskumu. Muzikālo ciklu atskaņos un izdzīvos jauktais koris “Saknes” diriģenta Ārija Ādamsona vadībā. Muzikālais pavadījums kora koncertmeistara Austra Kalniņa izpildījumā. Dzeju lasa kora dalībnieks un šīs idejas autors Artis Virsis. Programmas režiju veidojis Valmieras teātra aktieris Januss Johansons, kurš pats ir piedalījies arī izrādes “Daugava” pirmajā iestudējumā 1988. gadā Valmieras teātrī.

Koncerts ir atbalsts un palīdzība Ukrainas karavīriem. Krustpils kultūras centrā atradīsies Vidusdaugavas NVO izvietotā ziedojumu urna Ukrainai . Laipni aicināti un būsim vienoti!

 

Atpakaļ