Aicinām pieteikt dalību Brīvības forumam “No Brīvības līdz Brīvībai”!

20.10 - 04.11

Krustpils kultūras namā 3. novembrī no plkst. 12.00 norisināsies Brīvības forums “No Brīvības līdz Brīvībai”. Personības un viņu iedvesmas stāsti par to, kā viņi izmantojuši brīvību. Kā Tu esi izmantojis savu brīvību?

Brīvības foruma ideja – 2018. gadā 9 republikas pilsētās veidot forumu ideju apmaiņas, diskusiju, lekciju, priekšlasījumu, sarunu formātā, kurā aicināti piedalīties katras pilsētas, reģiona, valsts izcilākie prāti visdažādākajās jomās. Brīvības forums ietver sarunu un ideju apkopošanu nākamajam gadsimtam. Tā mērķis ir veidot atgriezenisko saiti, ideju un domu apmaiņu starp Latvijas, Jēkabpils izcilniekiem un Jēkabpilī dzīvojošajiem.

Ar katru no uzaicinātājām personībām norisināsies fokusgrupu diskusija, pēc tām sekos paneļdiskusija, kurā piedalīsies visi pārstāvēto nozaru cilvēki. Diskusiju vadīs Ansis Bogustovs. Vērtības. Brīvība. Kā to izmantot? Ko ar to darīt?

Pieteikšanās forumam, aizpildot anketu, šeit: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScU6eQulCNsMmZGfFWt51fxc4DhbAr9X75AofDGWmMQuiHLOQ/viewform

Vēlamies iepazīstināt ar foruma dalībniekiem – Baibu Sipenieci-Gavari, Hanuku Lohrengelu (Hannu), Guntaru Godiņu, Evu Juhņēviču un Ati Zakatistovu.

Baiba Sipeniece-Gavare

Moto: Dzīvot viegli, ne vieglprātīgi!

Latviešu televīzijas un radio raidījumu vadītāja, pasākumu vadītāja, filmējusies arī kino.

B. Sipeniece-Gavare ir filmējusies vairākos humora šovos, tai skaitā “Lielais Brīnumzemes šovs”, “Ādamsoni”. 2005. gadā atveidojusi vienu no galvenajām lomām filmā “Es mīlu jūsu meitu!”. Tāpat vadījusi vairākus TV raidījumus, tai skaitā TV3 šovus “Dziesmu duelis”, “Dullais desmitnieks”, “Dziedi ar zvaigzni. Milžu cīņa”, “Dejo nost”, “Saimnieks meklē sievu” un “Sanāciet, sadziediet!”. Vēl B. Sipeniece-Gavare vada vairākus radio raidījumus, piemēram, Star FM raidījumu “Zoopasta”. Vairākkārt ir vadījusi (parasti kopā ar Valteru Krauzi) Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu.

Hanuka Lohrengel (Hanna)

Moto: Radīt stāstus par cilvēkiem, kas uzdrošinās sapņot!

Ilustratore, kādreizējā sociālā darbiniece, kuru nodarbina solidaritātes jautājumi un kultūru sakņu meklējumi. Viņas māksla stāsta stāstus par cilvēkiem, kuri uzdrošinās sapņot, spēlēties ar dzīvi un rūpēties par citiem, iespējams, stāties pretim modernās dzīves ātrumam.

Zīmuļi bijuši viņas sabiedrotie kopš Hanna sevi atceras. Bet savu aizraušanos veidot par profesiju viņa sāka tikai 2015. gadā. Viņas pirmā grafiksā novele “Big city Violets” tika publicēta 2016. gadā. Tā ir vizuāla dienasgrāmata, kas atspoguļo Hannas laiku, kad viņa bija sociālā darbiniece, kura atbalsta sievietes, kas iesaistījušās prostitūcijā.

Hanna uzaugusi Vācijā, bet pašlaik kopā ar savu partneri dzīvo Latvijā un audzina dēliņu, par kuru bieži vien ir arī viņas ilustratīvie stāsti.

Guntars Godiņš

Moto: Piecelies un ej: Tavs ceļš ir Tava griba!

Guntars Godiņš ir dzejnieks un atdzejotājs, viens no aktīvākajiem latviešu tulkotājiem no igauņu un somu valodas, 5 dzejoļu krājumu un 51 tulkotas grāmatas autors.

Guntaram Godiņam iznākušas dzejas izlases igauņu, angļu un zviedru valodā. Viņa dzejoļi ir tulkoti arī somu, franču, krievu, lietuviešu, ukraiņu, čehu, ķīniešu un citās valodās.

Par tulkojumiem saņēmis vairākus apbalvojumus: divreiz Igaunijas Kultūrkapitāla gada balvu, Latvijas Dzejas dienu balvu par Ilmara Lābana (Ilmar Laaban) dzejas izlasi un par Matsa Trāta (Mats Traat) grāmatas “Haralas dzīvesstāsti” atdzejojumu. Divreiz saņēmis Latvijas Literatūras gada balvu: par igauņu tautasdziesmu izlasi un dialektā atdzejoto somu dzejnieces Heli Lāksonenas (Heli Laaksonen) dzejas izlasi. Divreiz viņš saņēmis arī Igaunijas un Latvijas Ārlietu ministriju Tulkotāja balvu.

Eva Juhņēviča

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča. Strādājusi par DDB sponsorship marketing projektu vadītāju. Iepriekš strādājusi ierakstu kompāniju Universal Music/Warner Music oficiālajā pārstāvniecībā – SIA AndroMedia par tirdzniecības menedžeri, pirms tam bijusi Universal Music mārketinga vadītāja. E.Juhņēviča ieguvusi maģistra grādu Latvijas Kultūras akadēmijas mākslas menedžmenta programmā un bakalaura grādu Latvijas – Lielbritānijas starptautisko kultūras sakaru programmā.

Atis Zakatistovs

Moto: Kur tie ātrie tikuši, kur tie lēnie palikuši!   

Atis Zakatistovs.  Ievēlēts 13. Saeimā, politiskās partijas “KPV LV” līdzpriekšsēdētājs, Rīgas Biznesa skolas docents.  1986. gadā beidzis Jēkabpils 1. vidusskolu, maģistra un doktora grādus filozofijā ieguvis Otavas Universitātē Kanādā.  Strādājis par mācībspēku Otavas un McGill universitātēs.  Pēc atgriešanās Latvijā, strādājis par pārmaiņu vadības konsultantu, vadījis korporatīvos seminārus, pasniedzis akadēmiskās lekcijas.  Sabiedriski aktīvs — piedalījies izglītības programmas “Iespējamā misija” izveidošanā un darbībā, aktīvi darbojas biedrībā “Cerību spārni”, kura sniedz atbalstu cilvēkiem ar invaliditāti.  Precējies, piecu bērnu tēvs.

Foruma noslēgumā dalībniekiem dāvana – bezmaksas apmeklējums uz Guntara Rača un grupas “Saldās sejas” grāmatas “365” svētku koncertu.

Forumā ieeja bez maksas.

Latvijas simtgades iniciatīvu – projektu “No Brīvības līdz Brīvībai. Brīvības ielu stāsts” –realizē Jēkabpils pilsētas pašvaldība, Latvijas Lielo pilsētu asociācija sadarbībā ar republikas pilsētām un Valsts reģionālās attīstības aģentūra, projektu finansiāli atbalsta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Atpakaļ