Aivara Hermaņa un Laimja Rācenāja koncertprogramma “Vienmēr zaļi!”

27.09.2023 - plkst.19.00 Salas Tautas nams

Vienmēr zaļi!

Atkal kopā vairāk kā pēc 30 gadiem

Trešdien, 27. septembrī plkst. 19:00 Salas Tautas namā notiks dziedātāja Laimja Rācenāja un leģendārā ģitārista Aivara Hermaņa programmas “Vienmēr zaļi” koncerts – tā būs tikšanās mūzikā, sarunās un atklāsmēs. Koncertu rīko Salas Tautas nams sadarbībā ar “BILŽU BIROJU”.

Mūzikā viņi satikās, uzstājoties mūzikas un mākslas festivālā “BILDES 92” Rīgas pils Baltajā zālē. Toreiz viņi izpildīja evergrīnus (evergreens – angļu val.) – vienmēr zaļās melodijas. Tā kā šīs melodijas vēl joprojām ir tikpat populāras kā pirms 30, 50 vai 80 gadiem, labi pazīstamie mūziķi Aivars Hermanis un Laimis Rācenājs pagājušajā gadā atjaunoja duetu, lai ar prieku atkal jums atskaņotu melodijas, kuras visā pasaulē kļuvušas par standartu džeza mūzikā.

Koncertā Salas Tautas namā skanēs R.Rodžersa, Dž.Geršvina, A.K.Žobima, H.Arlena, P.Makartnija, Dž.Lenona, R.Paula u.c. komponistu dziesmas, piemēram, “Girl from Ipanema”, “Summertime”, “Autumn leaves”, “Michelle”, “Mežrozīte” u.c. Vairums no tām sarakstītas laika posmā no 1920. līdz 1970. gadam. Šīs dziesmas ir sarakstītas tik meistarīgi, ka tās pielāgojamas jebkādiem tempiem un mūzikas žanriem. Daudzi mūzikas kritiķi jau sen tās ir iekļāvuši mūzikas zelta fondā un kultūras kanonā, dēvējot tās par klasiku un uzskatot, ka līdzīgus šedevrus vairs nesagaidīsim.

Pilnīgi droši var apgalvot, ka Laimja Rācenāja un Aivara Hermaņa aicinājums ir mūziku sludināt nepastarpināti – “dzīvajā”, par būtiskāko priekšnoteikumu veiksmīgam izpildījumam uzskatot klausītāja klātbūtni, interpreta un publikas savstarpējās saskarsmes ķīmiju un, pats galvenais, vienkāršību.

Laimis Rācenājs pabeidzis G.Otsa Mūzikas koledžu Tallinā, bet izglītojies daudz un dara to joprojām, jo ir pārliecināts, ka izpildījuma kvalitāti un saturu nosaka ne tikai muzikālā pieredze, bet eksistenciālā pieredze kopumā. Iespējams, ar šo faktu ir izskaidrojama dziedātāja vēlme izmēģināt sevi dažādos žanros, stilos un sastāvos, lai gan Laimis pats sevi uzskata par džeza dziedātāju.

Muzicējis kopā ar gandrīz visiem redzamākajiem džeza mūziķiem Latvijā un Igaunijā. Dziedātājam bijuši nozīmīgi koncerti un muzikālie projekti kopā ar Igaunijas Radio kori, Latvijas Radio kori, Liepājas simfonisko orķestri, Latvijas Radio bigbendu,Time after time”, “Mirage Jazz Orchestra”, Raimondu Paulu u.c.

Laimis Rācenājs ir bijis solists un dalībnieks grupās “Zvaigznīte”, ”Līvi”, “Harmony 4 Riga” (Latvija), “Barbershop Quartet” (Igaunija) u.c., muzikālajos projektos “Viva La Bomba”, “Besame mucho dziesmas ar chili”, “Balādes par vīnu, mīlu un raganām” u.c. Piedalījies TV šovos un koncertējis vairāk nekā 20 valstīs.  

Aivars Hermanis dažādās aptaujās vairākkārt atzīts par Latvijas labāko ģitāristu. Viņš piedalījies vairāk nekā 1000 skaņdarbu ieskaņojumos un uzstājies neskaitāmos koncertos dažādās pasaules valstīs. Viņa komponista kontā ir vairāk nekā 100 dziesmu un instrumentālu kompozīciju. Kā profesionāls mūziķis  ģitārists Aivars Hermanis ir spēlējis grupās “Suvenīrs”, “Tip-Top”, “Modo”, “Opus”, “Remix”, R.Paula ansamblī, Latvijas Televīzijas un radio orķestrī, G. Rozenberga bigbendā, “Stabu ielas džess” orķestrī, Laimas Vaikules grupā un daudzos citos muzikālos kolektīvos. Aivars joprojām muzicē dažādos džeza un populārās mūzikas projektos.

*Koncerta afišā izmantota fotogrāfa Aivara Liepiņa fotogrāfija, kas tapusi mūzikas un mākslas festivālā “BILDES” 1992. gadā.

Biļešu cena 7,-; 10,-; 12,- EUR. Biļetes iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv, kā arī no 4.septembra Salas Tautas nama administrācijā biļešu tirdzniecības laikos.

Plašāka informācija par Laimja Rācenāja un Aivara Hermaņa jauno projektu “BILŽU BIROJĀ” (tālr.: 29282866).

Atpakaļ