Aizvadīta Jēkabpils novada amatierteātru skate

16.01 - 23.01

Jēkabpils novadā 2024. gads ir iesācies teātra zīmē – 13. janvārī Mežāres tautas namā norisinājās Jēkabpils novada amatierteātru skate, kurā piedalījās 8 Jēkabpils novada amatierteātri. Amatierteātru iestudējumus vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija Daugavpils teātra aktrise Zanda Mankopa un Līvānu amatierteātra režisors Oskars Bērziņš.

Skates rezultāti ir sekojoši:

  • Aknīstes amatierteātris (režisore Veronika Papaurele), izrāde “Dzelzs magnolijas” (R. Harlings) – 3. pakāpes diploms (31,5 punkti), kā arī atzinība par aktiera darbu Velgai Buiķei.
  • Variešu tautas nama amatierteātris “Servīze” (režisore Inita Beinaroviča), izrāde “Rēgu rotaļas” (A. Ūdris) – 2. pakāpes diploms (39 punkti), kā arī atzinība par aktiera darbu Mārai Bojārei un atzinība par scenogrāfiju.
  • Spuņģēnu tautas nama amatierteātris “Savējie” (režisore Aija Vetere), izrāde “Princis puķēs” (L. Laicens) – 2. pakāpes diploms (35 punkti), kā arī atzinības par aktiera darbu Sarmītei Upelniecei un Jānim Beinarovičam.
  • Kalna tautas nama amatierteātris “Vienība” (režisors Gints Audzītis), izrāde “Ak, maigā sirsniņa” (V. Sollogubs) – 1. pakāpes diploms (41,5 punkti), kā arī atzinība par režiju.
  • Mežāres tautas nama amatierteātris “Efekts” (režisore Aija Rancova), izrāde “Matildes šuri muri” (kopdarbs) – 3. pakāpes diploms (32 punkti).
  • Leimaņu tautas nama dramatiskais kolektīvs (režisors Gints Audzītis), izrāde “Krizdoļu vīns” (I. Šteinberga) – 2. pakāpes diploms (39,5 punkti), kā arī atzinība par aktiera darbu Raimondam Poram.
  • Ābeļu tautas nama amatierteātris “Cerība” (režisors Pēteris Draņevičs), izrāde “Kāzas” (B. Jukņēviča) – 1. pakāpes diploms (42,5 punkti), kā arī atzinība par aktiera darbu Maijai Veidei un atzinība par režiju.
  • Biržu tautas nama amatierteātris “Birzīte” (režisore Inguna Ļevāne), izrāde “Dūdene zin” (A. Niedzviedzis) – 3. pakāpes diploms (30 punkti), kā arī atzinība par aktiera darbu Olitai Baklānei.

Žūrija dalībai skates “Gada izrāde 2023” nākamajā kārtā (reģionālajā skatē) ir virzījusi  abus amatierteātrus, kas ieguva 1. pakāpes diplomus – Ābeļu tautas nama amatierteātri “Cerība” un Kalna tautas nama amatierteātri “Vienība”.

Jēkabpils novada Kultūras pārvalde izsaka pateicību amatierteātru režisoriem un aktieriem par ieguldīto darbu, radošumu un amatierteātru tradīcijas saglabāšanu un kopšanu.

Atpakaļ