Aizvadīta otrā projekta “Saules gadskārtas Jēkabpilī” lekcija – radītava

26.06.2016

21. jūnijā Jēkabpils vēstures brīvdabas nodaļā “Sēļu sēta” folkloriste, mūzikas pedagoģe Ilga Reizniece apmēram divu stundu garumā vadīja lekciju – radītavu “Saule līgo un griežas”.

Otrā projekta “Saules gadskārtas Jēkabpilī” lekcija – radītava bija veltīta vasaras saulgriežu svinēšanas tradīcijām. Tajā apmeklētāji tika iepazīstināti ar tautasdziesmām, kas raksturīgas šiem svētkiem, ticējumiem un svētku svinēšanas vēsturi un rotaļām.

Folkloriste Ilga Reizniece kopā ar apmeklētājiem ieskandināja Sēļu sētu ar vasaras saulgriežiem raksturīgām tautas dziesmām. Nodarbības beigās apmeklētājiem bija arī iespēja piedalīties rotaļās un spēlēs, kurās tiek izspēlētas saules ceļš Līgo vakarā.

Lekcija un radītava “Saules līgo un griežas” sapulcināja lielu skaitu apmeklētāju. Apmēram 90 Jēkabpils, kā arī tuvējo novadu un pilsētu iedzīvotāju aizņēma visas zālē paredzētās vietas. Darbnīcā piedalījās mūzikas, literatūras un vēstures pedagogi, dažādu koru un ansambļu dalībnieki, ģimenes ar bērniem un citi interesanti.

Tiekamies rudens saulgriežiem veltītajā interaktīvajā meistardarbnīcā!

Projekta lekcijas, radītavas un meistardarbnīcas notiek bez maksas!

 

Projekts tiek īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Vairāk informācijas www.jkp.lv, kā arī sociālajos tīklos www.draugiem.lv, www.facebook.com, www.twitter.com

Atpakaļ