Aizvadīta pirmā projekta “Saules gadskārtas Jēkabpilī” meistardarbnīca

18.03.2016

19. martā Jēkabpils Tautas namā Latvijas Kultūras akadēmijas lektore, folkloriste Iveta Tāle vairāku stundu garumā vadīja interaktīvu meistardarbnīcu “Ai, jel, manu skaņu balsi”.

Meistardarbnīca bija veltīta latviešu dziedāšanas tradīcijām brīvā dabā, īpaši pavasarī. Lektore iepazīstināja ar ziņām, ko par dziedāšanas situācijām, dziedātāju un klausītāju izjūtām, dažādām dziedāšanas tehnikām un terminoloģiju vēsta tautasdziesmas. Tika izmantoti arī skaņu un video ieraksti.

Folkloriste Iveta Tāle kopā ar apmeklētājiem ieskandināja Jēkabpils Tautas nama Kamerzāli – tika dziedātas tautasdziesmas par pavasari un Lieldienām, mācītas un izkoptas dažādas to dziedāšanas tehnikas.

Meistardarbnīcu apmeklēja vokālie pedagogi, folkloras ansambļu un kopu dalībnieki, mūzikas entuziasti ne tikai no Jēkabpils, bet arī no blakus esošajiem novadiem un pilsētām.  Iveta Tāle atzina, ka ir patiesi priecīga, jo meistardarbnīca pulcēja tik lielu apmeklētāju skaitu – gandrīz visas zālē esošas sēdvietas bija aizņemtas.

Tiekamies vasaras saulgriežiem veltītajā interaktīvajā meistardarbnīcā “Saule līgo un griežas” 21. jūnijā!

Projekta meistardarbnīcas notiek bez maksas!

 

Projekts tiek īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Vairāk informācijas www.jkp.lv, kā arī sociālajos tīklos www.draugiem.lv, www.facebook.com, www.twitter.com

Atpakaļ