Aizvadīti Jēkabpils pilsētas svētki

11.07.2016

Nedēļas nogalē ar moto “Mēs mīlam Jēkabpili” norisinājās Jēkabpils pilsētas svētki, kuros jēkabpiliešus un pilsētas viesus priecēja dažādas aktivitātes ikvienai gaumei. Video apskats šeit: http://ej.uz/9j6j

Foto šeit: https://www.flickr.com/photos/143089190@N05/albums

Par godu Jēkabpils 346. dzimšanas dienai svētku pasākumi norisinājās jau no 5. jūlija, kad ikviens bezmaksas varēja izbraukt pa Daugavu ar liellaivu “Nameisis”. 7. jūlijā Kino Plača Dārza svētku apmeklētāji varēja baudīt Rīgas Improvizācijas teātra aktieru jokus, muzikālās apvienības “Muskatrieksts” priekšnesumus un brīvdabas kino. Piektdienas vakarā norisinājās 10. starptautiskais tautas mūzikas festivāls “Lustes Jēkabpilī”, kurš pulcēja tautas mūzikas mīļotājus no visām Baltijas valstīm.

Svētku kulminācijas diena bija 9. jūlijs, kurš sākās ar ekumenisko dievkalpojumu un garīgās mūzikas koncertu. Svētku ietvaros notika “Dižtirgus Lustes”, kurās baudījām koncertus un amatierkolektīvu priekšnesumus, nevalstisko organizāciju un uzņēmumu prezentācijas un akcijas, dažādas cittautu kultūras varēja iepazīt mazākumtautību kultūras sētā. Pašus mazākos priecēja aktivitātes Kena parkā un karuseļi, bet kādu gardumu ikviens varēja sagādāt amatnieku gadatirgū. Sportiskākajiem apmeklētājiem bija iespēja piedalīties svētku velobraucienā, rīta vingrošanā kopā ar treneri Juri Kalniņu, šķirošanas skrējienā, izbaudīt emocijas un atbalstīt savējos sacensību “Latvijas Republikas čempionāts ātrumlaivām” Jēkabpils posmā, Jēkabpils Jauniešu domes sporta līgas posmā, kā arī Jēkabpils Kurbada kausa stiprākās pilsētas posmā. Ekstrēmu izjūtu cienītāji pulcējās vērot motokaskadieru komandas “Stuntfighters” šovu.

Vakara cēliens sākās ar svētku gājienu, kurā piedalījās pašvaldības un tās iestāžu pārstāvji, uzņēmumi, nevalstiskās organizācijas, biedrības, kolektīvi, ārvalstu viesi, kā arī citi interesenti. Gājiena dalībnieki devās no Kļavu ielas līdz Vecpilsētas laukumam, kur gājiena dalībniekus sagaidīja svētku lielkoncerta vadītāji Aina Poiša un Roberto Meloni un svētku apmeklētāji. Jēkabpils pilsētas pašvaldības priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs, uzrunājot klātesošos, akcentēja, ka ne tikai svētkos, bet arī ikdienā jāatceras šī gada pilsētas svētku moto: “Mēs mīlam Jēkabpili”. Pasākuma laikā Jēkabpils Bērnu un jauniešu centra mazpulku dalībniecei Silvijai Aizporietei tika pasniegta Latvijas mazpulku goda nominācija “Augsim Latvijai!”. Tika godināti “Gada jēkabpilieši” – Jēkabpils Tautas teātra režisore Inta Ūbele un Jēkabpils Valsts ģimnāzijas absolvents Artjoms Soboļevs. Tāpat tika sveikti arī 13 pilsētas labie kaimiņi.

Apmeklētāji vakara gaitā varēja baudīt dažādus priekšnesumus – amatiermākslas kolektīvu sniegumu, jēkabpilieša Jāņa Daneviča saksofona spēli, Roberto Meloni un Intara Busuļa mūziku, koncertuzvedumu “Karmena”, kā arī ukrainietes Tatjanas Gavriļenko smilšu zīmējumu šovu. Pēc lielkoncerta iedzīvotāji pulcējās uz Daugavas aizsargdambja, lai vērotu svētku uguņošanu. Pirms tās apmeklētājus patīkami pārsteidza latviskā rakstā izrotātā liellaiva “Nameisis”, kas latviešu tautasdziesmas pavadījumā lēni slīdēja pa Daugavu. Svētku izskaņā jēkabpiliešus un pilsētas viesus priecēja svētku balle ar grupu “Rock’n’Berries” un DJ Jāni Balodi.

Svētku organizatori saka lielu paldies visiem atbalstītājiem, palīgiem un brīvprātīgajiem!

Atpakaļ