Akcijas “Mans labākais draugs” nominanti

11.07 - 24.07

Gaidot šī gada Jēkabpils pilsētas svētkus, vēlējāmies sveikt un godināt savus labākos draugus.

Dzīve pilsētā ir daudz patīkamāka, ja netālu dzīvo kāds cilvēks, uz kuru varam paļauties, kuram varam izstāstīt savas rūpes vai aiziet ciemos uz tēju. Cilvēks, kuram palīdzēt gatavi esam arī mēs, ja tas nepieciešams. Draugs.

Gaidot svētkus, Jēkabpilieši tika aicināti pastāstīt par saviem labākajiem draugiem.

Mums par pārsteigumu, saņēmām vairāk kā 50 pieteikumus šai akcijai un skaistus stāstus, kādēļ konkrētais cilvēks ir labs, uzticams un neaizstājams draugs.

1.     Sarmīte Skrima

“Mans ir paveicies, jo par labākajiem draugiem varu saukt vairākus.. bet šoreiz stāsts bûs par manu labāko draudzeni, kas reizē ir arī mana fantastiskā kolēģe..

Par Sarmīti allaž var teikt – lai cik trakas idejas man galvā ienāks, tieši viņa būs tā, kas teiks – ok, ejam! braucam! Darām!

Un kā jau minēju, idejas gan darbā, gan ārpus tā reizēm tiešām ir trakas – esam trakas velo braucējas, reiz izbraucienā, sākumā domājām – nu tādu parasto 20km aplīti..kad ar mēli pār plecu atmināmies mājās, izrādījās mūsu aplītis ir bijis teju 50km 🙂

Šovasar bija man tāds sirdij tuvs gadījums – diena pelēka, garastāvoklis tuvu nullei, darba daaaudz un spēka gandrīz vairs nav, jūtu vajag restartu un darbā dekorācijas, jo būs pasākums – ārā vasara, tātad puķes 🙂

Ārā salīdzinoši silts, bet gāž kā no spaiņa, iedama kolēģei garām saku – velku lietusmēteli un braucu pēc lupīnām.. uz ko viņa daudz nedomādama – ok, es ar Tevi!

Pēc stundas, divas laimīgas, slapjas līdz pēdējai vīlītei, bet ļoooooti laimīgas un pārsmējušās ar diviem lieliem lupīnu klēpjiem ierodas atpakaļ darbā 🙂

Tā, man šķiet ir tā foršā draugu būšana – lietus, sniegs, karstums, traka ideja – viena atbilde – ok, es ar Tevi!!! “

2.     Sintija Dundure

Šī jaukā meitene, tāpat kā es, ir ļoti centīga, strādīga un godīga. Kopīgiem spēkiem mēs abas esam panākušas labus rezultātus skolas gaitās, atbalstījušas viena otru. Viņa ir ļoti iejūtīga, empātiska! Esot blakus, man ir sajūta it kā viņa mani pazīst visu manu dzīvi. Kaut esam pazīstamas tikai no piektās klasītes, sajūta ir tāda, ka atrodos blakus savai mīļajai māšelei, kas vienmēr sniegs roku grūtā brīdī un vedīs pa gaišo dzīves taciņu! Es viņu ļoti mīlu!                                                              

3.     Ieva Druveniece

Ieva vienmēr ir bijusi lielisks cilvēks, brīnišķīgs draugs! Ne tikai tāds, ar kuru var izsmieties , bet arī tads, kas palīdzēs, ja vajadzēs -un, pat ja nevajadzēs! Vienkārši -brīnišķīgs cilvēks no visām pusēm ! Un, pat ja nesanāk tik bieži kopā iedzert tēju, izbraukt ar ričukiem vai pavadīt laiku, kad tāda iespēja rodas, tad laiks ir pozitīvām un sirsnīgām emocijām piepildīts!🙂❤️                                                                       

Druve ir viens no maniem pirmajiem Jēkabpils draugiem, kas pēc vairāku gadu būšanas pilsētā joprojām ir manā dzīvē.
Draugs kurš nekad neatteiks un atbalstīs, draugs kurš ikvienā dzīves situācijā atradīs pozitīvo, draugs ar kuru notiek lietas, kas ar citiem nenotiek 😀, draugs kurš rīko vislabākās dārza ballītes.
Ievu, paldies, ka esi mans draugs! ♥️

4.     Maija Kīne

Maija ir brīnišķīgs, sirsnīgs ,vienmēr gaišs cilvēks, draugs, kolēģis. Tik brīnišķīgu īpašību apvienojums vienā! Ne tikai vienmēr izpalīdz ar dažādām lietām un padomiem, bet vienmēr atbalsta, iedvesmo un liek justies šai pasaulei noderīgam un vērtīgam! Tas ir tik svarīgi, īpaši šajā laikā, kad ieraujamies ikdienas rūpēs. Paldies ,Maijiņ! Tu esi brīnišķīgs, sirdsgudrs un Dieva sūtīts cilvēks uz Zemes!❤️

5.     Jānis Gudjānis

Jānis ir mans vīrs. Bet ne tikai vīrs, bet arī mans labākais draugs, kuram varu uzticēt visas rūpes , raizes. Tas ir draugs un vīrs vienā personā, kurš spēj atrast īstos vārdus īstajā brīdī un būt arī stiprais drauga plecs, uz kura paraudāt, ja vajag. Cilvēks, kurš lieki nerunā, bet dara. Un ja dara, tad ar visu sirdi un dvēseli!😍

6.     Līze Elizabete Kurakina

Šis cilvēciņš bija mans pirmais īstais draugs jau no mūzikas skolas gadiem, tikai tā teiksim ar pārtraukumiem, taču tagad, kad esam atkal viena otru atradušas- saikne ir neaprakstāma. Viņa vienmēr liek pasmaidīt pat dzīves grūtākajās dienās, palīdz nostāties uz kājām! Katra mūsu satikšanās ir kā svētki, plaši smaidi, skaļi smiekli un jaukas atmiņas. Es esmu laimīga par tādu labāko draudzeni.

Viņa ir staigājošs lādiņš. Ja ir apmākusies diena, ar Līzu tā noteikti kļūs gaišāka! Viņa pati var būt saskumusi, bet viņas klātbūtne un auriņa staro. Līze NEKAD neatstās nelaimē ne svešu kaimiņu, ne bezspēcīgu kukainīti!                                                                      

 

Jo draugs ir labākais uz pasaules! Vienmēr būs līdzās ar atbalstu, dāsnumu un dzīvesprieku! Paldies, ka Tu esi! Izraisa prieka, pārsteiguma emocijas

7.     Milana Zinčenko

Esam pazīstamas jau no pašas bērnības, gandrīz vienmēr esam bijušas blakus viena otrai, vienmēr palīdzējušas kā vien varam, šis cilvēciņš man parāda to, ka nevar padoties un jābūt stiprai, apbrīnoju savu labāko draudzeni! Katra mūsu tikšanās ir mīļuma pilna, jautra un klačām pilna. Es mīlu savu labāko draudzeni!

8.     Megija Romanovska

Šī draudzība sākās pamatskolā, un kā labākajām draudzenēm šis ir jau trešais gads kopā. Megija ir sirsnīgākais cilvēks šajā diezgan lielajā Latvijā. Viņa vienmēr ir bijusi klāt gan priekos, gan bēdās un likusi pasmaidīt pat visgrūtākajā brīdī. Katra tikšanās reize ir kā jauns, neaizmirstams piedzīvojums, kas sniedz tikai pozitīvas emocijas. Viņa ir bijusi blakus un palīdzējusi arī tad, kad neviens cits neatrada man laiku. Pa šiem gadiem ir tik daudz atmiņu, ka nepietiktu desmitiem lapu, lai tās visas sarakstītu. Ļoti lepojos ar viņu, un ceru, ka šī draudzība nekad neizjuks.    

9.     INGA RANCEVA

Labākais atbalsts grūtos brīžos! Vienmēr motivēs un liks saprast, ka labāk izdarīt, nekā vēlāk nožēlot. Nekad neatteiks pieskatīt mazo Žužiku, par ko arī milzīgs paldies! Emocijas vienmēr ir vispozitīvākās un vislabākās, jo Inga ir vislabākā! Paldies, ka esi mums!            

10. Ilona Švābe

Ilona ir mana tiešā “priekšniece” Jēkabpils novada Galvenās bibliotēkas Bērnu un jauniešu nodaļā. Tā kā darbā mēs pavadām ļoti daudz sava laika, tad ir svarīgi ar kādiem cilvēkiem esam kopā. Un man ir liels prieks bijis strādāt kopā ar Ilonu vairāk nekā 6 gadus. Vienmēr pozitīva, pretimnākoša gan kā kolēģis, gan draugs. Un zinu, ka Ilonas dzīvesprieks un pozitīvā enerģija daudziem jēkabpiliešiem ir pazīstama un tikpat daudzi viņu var saukt par draugu ar lielo burtu 🙂          

11. Ilze Korsaka

“Manos visgrūtākajos brīžos ir bijusi vienmēr “”rokas stiepiena attālumā””. Esam divas mammas, kuru berni ir vienā vecumā. Dzīvojam blakus mājās. Dodamies visi kopīgā bariņā izbraucienos – gan bērniem kopā jautrāk, gan mums kopā vieglāk.

Varu uzticēties un paļauties jebkurā dzīves situācijā.”                                                                      

12. Gunita un

13. Edmunds Pauperi

14. Iveta Silakalne 

15. Kristīne Drazdovska

Šos cilvēkus es pazīstu no skolas laika kad mācījos Viesītes arodskola Gunitai un Edmundam klāju galdus kāzu diena. Iveta ir medmāsiņa JRS kuru pazīstu jau 10 gadus ir palīdzējusi man grūtos brīžos .Un Kristīne ir ļoti laba izpalīdzīga kolēģe jo strādājam abas JRS par māsu palīgiem.

16. Kristīne Krumiņa

Sieviete, kas neatteiks grūtos laikos, vienmēr nāk ar padomu īstajā brīdī…labāku draugu nevar vēlēties.              

Šī persona ir viena no uzticamākajām personām ko zinu. Viegli var izrunāties par visām problēmām un vienmēr saņemu atbalstu vis grūtākajos brīžos.                                                 

Izpalīdzīgs jeb kurā brīdī

Uz šo cilvēciņu es vienmēr varu paļauties un vienmēr palīdzes grūtā brīdi un sniegs padomus….                          

17. Ilze Narkeviča

Šis ir draugs ar lielo burtu. Esam pazīstamas jau no smilšu kastes laikiem. Kopīgas jaunības dienas, ballītes, meiteņu sarunas un noslēpumi, kurus var uzticēt tikai Ilzei. Draugs, kuram var uzzvanīt jebkurā diennakts laikā…

18. Inese Dzērve

Ar Inesi esam draudzenes jau vairāk kā 32 gadus (šobrīd man ir 37) Draudzība sākās Celtnieku ielas mikrorajonā starp 11 un 13 māju- pagalmiņā. Laukā drīkstējām iet, kad saulīte spīdēja šūpolēs! Kopā tika pastrādātas vislielākās blēņas par kurām pat šodien vecāki vēl nezina. Esmu jaunāka par Inesi un tas automātiski uzlika viņai aizstāves un lielās māsas lomu, kas vienmēr mani “piesedza”, no suņiem aizstāvēja, pat lielākos dubļus un krūmus izbrida pirmā, lai tikai es tieku skaista cauri. Nesazvanāmies un nesatiekamies bieži, bet katru reizi, kad ciemojamies Jēkabpili obligāta ir satikšanās, jau pirms izbraucam no Rīgas ziņoju, ka esam ceļā un sākas gaidīšana. Nu abas esam mammas un mūsu bērni ir pārņēmuši draudzības stafeti. Ar nepacietību gaida, kad varēs satikt viens otru. Katra tikšanā ir smieklu un pozitīvu emociju pilna, arī mūsu vīri ir atraduši kopēju valodu un sazvanās bez mūsu ziņas. Viņa ir draudzene ar Lielo burtu. Sastrīdējušās neesam nevienu reizi, jo laikam dažāda gaume uz vīriešiem 😁 Nav svarīgi vai draudzene iegūs nomināciju- viņa mani ir lieliska!  Ar cieņu Liena Kļaviņa (Savicka)           

19. Santa Zubkova

Viņa man ir vienīgā pati pati labākā foršākā mīļā atsaucīga izpalīdzīga grūtajos brīžos viņa bijā man blakus tikšanos ar viņu man izraisa ļoti lielu prieku, Santa vispār ir ļoti atsaucīga ja kādam cilvēkam vajag palīdzību viņa palīdzēs, es viņu ļoti cienu un mīlu. Es par viņu varu ļoti daudz un bezgalīgi stāstīt.

20. Sintija Ratiņa

21. Sintija Jaundaldere

Kaut tiekamies reti bet zinu un jūtu atbalstu un draudzenes blakus arī tālumā

22. Santa Ozoliņa

Mans labākais draugs ir mana māsa…🥰 Es dzīvoju jau kā gadus 15 ārpus LV, māsa Latvijā.  Ir gājis visādi mums, bet mana dvēsele ir kopā ar viņu un pārdzīvo, priecājas par viņu. Man neeeenormaaali pietrūkst viņas. Līdz asarām kad satieku viņu un gribas mīļot viņu, taču viņa mani bar..(pietix čīkstēt, mēs lielas tantes) 🙂 māsiņ-es tevi ļoti stipri mīlu..

23. Laura Gutberga

Mana draudzene kopš bērnu dārza laikiem, kura bijusi blakus neskatoties uz attālumu, kas dažkārt bijis starp mums. Atbalsts, spēks, “būšana blakus” kaut attālināta. Es teiktu, ka mana dvēseles radiniece- varam kopā smieties, pārspriest grāmatas, pafilozofēt, uzklausīt viena otru, kad nepieciešams, atbalstīt, ieklausīties, smelties drosmi viena no otras, mācīties un reizēm saprast viena otru bez vārdiem. Savā draudzībā varam būt atklātas, patiesas, teikt ko vēlamies un ko nevēlamies. Bieži noskatot grāmatu, pastāstu, ka plānoju iegādāties, uz ko Laura atbild- es jau nopirku, varēsi ņemt, un ne ar vienu vien, kas parāda mūsu radniecību emocionālā līmenī. Paldies, Laura, ka esi mana iedvesma un savā veidā arī skolotāja! Paldies, ka man esi, no sirds novērtēju, ka esam satikušās un nu pat dažus gadus jau dzīvojam vienā pilsētā, Jēkabpilī. Par īstu draudzību! Priekā!

24. Ilze Tālberga

Šis cilvēks manā dzīvē ir bijis ļoti svarīgs un nozīmīgs. Viņa man ir bijusi ne tikai kā draudzene, bet kā māsa ,kā kolēģe ,kā ģimenes loceklis. Mēs bijām komanda. Paldies viņai par visu , par kopā pavadīto laiku, par kopā padarīto darbu. Es vienkārši viņu cienu un mīlu kā labu cilvēku!

25. Igors Zvirbulis

Šogad rudenī mēs atzīmēsim savu 35 gadu kāzu jubileju. Tuvāka un uzticamāka drauga kā, vīrs,  protams ,ka nav un nevar būt. Mēs esam divas rokas – labā un kreisā, mēs esam divas galvas, mēs  esam komanda. Bez sava vīra mana dzīve noteikti būtu citāda. Bet viņam pateicoties ,viņa darba sparam, viņa apņēmībai, viņa stiprajam garam un viņa dzinējspēkam ,man un mūsu pilsētiņai tika izveidots mazs veikaliņš ,un mana darba vieta, SIA ČIRIKS, kuru pilsētā pazīst daudzi. Esmu ļoti pateicīga un laimīga ,ka dievs man viņu ir devis. Es ļoti viņu mīlu!

26. Svetlana Meļihova

Mans labākais draugs ir MAMMA. Mamma ir vienmēr līdzās grūtos brīžos un ne tikai, viņa ir plec uz kura var jebkurā laikā paraudat izstāstīt visu kas ir sakrājies uz ❤️.Un viss lielāko paldies gribas viņai teikt par to ka mani un manus 6 un 3 māsas ir izaudzinājusi un devusi iespēju dzīvot šajā pasaulē.🤗        

27. Inga Pobjaržina

Es vēlos pieteikt Ingu šai akcijai, jo viņa ir loti talantīga māksliniece, dekoratore, floriste. Viņa vienmēr virzās uz priekšu un apgūst jaunus materiālus no naturālām krāsām veidotām no dabas materiāliem līdz IT dizainam. Inga vienmēr atbalsta manas dažādākās, citreiz trakas un nereālas, idejas. Lai arī kādas tās būtu. Gan līgavas pušķis sirds formā, gan glezna pa visu sienu, gan kopīgs ceļojums uz Eiropas lielāko ziedu parku. Liekas ka visi mūžu esam kopā, pat īsti neatceramies, no skolas vai no bērnu dārza. Inga vienmēr mani iedvesmo un lika ticēt ka mēs visi mākam zīmēt!

28. Edvīns Skudra

Manuprāt, šis cilvēks ir pelnījis šo balvu, jo viņš nav tikai mans labākais draugs, viņš visiem ir labākais draugs. Edvīns ir draudzīgs, ar jebkuru cilvēku atradīs kopīgu valodu. Atrodoties viņa klātbūtnē, spēju aizmirst par visām problēmām. Edvīns ir gatavs vienmēr izpalīdzēt, uzklausīt un maksimāli saviem spēkiem palīdzēt. Nekad neatstās draugu nelaimē, vienmēr būs blakus, lai vai kas notiktu. Jēkabpils pilsētā uzprasot jebkuram jaunietiem: “Vai Tu pazīsti Drūpi?” Jebkurš atbildēs, ka JĀ! Nekad no neviena cilvēka es neesmu dzirdējis sliktus vārdus par viņu. Piedalās visos pasākumos, ir LBL2 komandas menedžeris, ikdienā

29. Lāsma Daģe

 

“Vēlējos pieteikt šo cilvēku šai akcijai, jo viņa vienkārši ir labākā!

Viņa ir mana labākā draudzene, jo viņa jebkurā brīdī, kad man būs vajadzīga palīdzība, neatteiks un centīsies palīdzēt!

Viņa ir mans atbalsts!

Viņa mani uzklausīs gan priekos, gan bēdās un būs man līdzās!

Kā arī es būšu līdzās viņai priekos un bēdās!

Man ir tiešām liels prieks, ka es iepazinu tik superīgu cilvēku kā Lāsma, man ir paveicies!

Katram cilvēkam novēlu tik foršu draudzeni kā man!”

30. Daniela Kulakova

 

Ar šo cilvēciņu esam izgājuši daudzām lietām, atbalstījušas vienu otru, beidzot pamatskolu, Jēkabpils Valsts ģimnāziju un pat piedalījušās jauniešu dzīvē Jēkabpilī. Draudzējamies jau 10 gadus, kopā braucām apmaiņas programmās ko piedāvā JVĢ – uz Poliju, Beļģiju. Attīstījāmies un palīdzējām viena otrai mācībās un noteikti birdinājušas asaras par kaut ko neizdevušos. Ja nebūtu viņas, viņas atbalsta, noteikti būtu padevusies.

31. Oksana sipļivaja

 

Mēs esam pazīstamas jau sen, vecākā foto ir man vēl nav gada, šobrīd abām ir pa 45 gadi un esam joprojām kopā, gan priekos, gan bēdās, tāda draudzība pastāv-sieviešu draudzība, esam abas izgājušas gan uguni, gan ūdenī, gan tādas lietas par kurām bērniem būtu kauns stāstīt, Oksana ir jauka, mīļā un arī ietiepīgi, esam gan strīdējušās, pa pus gadu ne runājušas, bet zinām kā esam viena otrai, un būsim vienmēr, Oksana bija mūsu kāzās lieciniece, jo tādu cilvēku ir maz kuriem var uzticēties, Oksana ir vien no viņām

32. Marina Rasčotnaja

 

Marina ir mūsu dēla krustmāte, krustmāte ar lielo burtu, viņa ir tur kur vajag un nekad nepārmetīs un piedos visu, mūsu ģimenē ir un būs mūžīgi pateicīga, ka gadus 15 atpakaļsaveda mūs ceļi, Marina strādā slimnīcā par medmāsu,  šo darbu var paveikt tikai visjaukākie cilvēki.        

33. Evita Abazorina

 

Es ar viņu iepazinos pavisam nejauši, meklējot kūku cepējas kontaktus, un mūsu vīri strādā kopā. Uz Evitu vienmēr ir iespējams paļauties, katra satikšanās satikšanās izraisa pozitīvas emocijas, pat tad ja tiekamies uz mazu brīdi. Kopā pārvarējām  pat pirmo darba interviju . Nenožēloju ne mirki kopš esam pazīstamas. Un dzīvojam pretējās mājās.

34. Sanita Zemīte

 

“Ar Sanitu iepazinos ballīšu gados, bet sajūta, ka draudzība ir no bērnības. Mūs nejauši saveda kopā mūsu kopīgs draugs. Un, kad Sanita iekāpa mašīnā pie mums, abas ar māsu sapratām- IR! Burtiski bija tāds kā klišķis un no tās dienas sākās mūsu draudzība. Tik nepiespiesta, viegla un pašsaprotama. Pēc tam mēs 3 jauni skuķi piedzīvojam kopā tik daudz- braucām uz zaļumballēm, disenēm, pirtīm, ziemā uz kalnu, daudz laika pavadījām kopā, gājām ciemos, runājām stundu pa telefonu un kratījām sirdis pie tējas tases ar saldumiem. Visi mūsu vienkāršie izbraucieni vienmēr beidzās ar piedzīvojumiem – pazaudētām mašīnas atslēgām, mašīnu, kas nedarbojas, bet tas viss bijis caur lielu smieklu jūru. Ir ko atcerēties. Sanita ir ne tikai draudzene, bet arī sieva un mamma 2 meitiņām. Viņa ir devusi arī mums ar vīru iespēju būt par krustvecākiem. Un mēs viņai – būt par mūsu liecinieci, kad savijām gredzenus.  Paldies Sanitas vīram, kas pēc kārtējiem piedzīvojumiem ar māsām (mani un manu māsu) ļāva Sanitai vēl ko kopā darīt! 😃

Gribu pateikt Sanitai PALDIES par katru  dienu, stundu un sekundi, ko viņa veltījusi man, manai ģimenei un draudzībai. Un šogad ( 9. jūlijs) ir Sanitas 35. Dzimšanas diena. Daudz laimes, mīlestības un veselības! Gadi iet, aug mūsu bērni un līdz ar visu kopā aug mūsu draudzība un mīlestība! “

35. Evita Abazorina

 

Evita man ir palīdzējusi ļoti daudz, vienmēr kad satiekamies emocijas sit augstu vilni,  un tas vienmēr ir pozitīvas. Ja būs par kaut ko nelāga nojauta, tad vienmēr palīdzēs to atrisināt.

36. Sabīne Aiva

37. Jānis Bitenieki

 

“Esmu laimīga, ka man ir šie LABĀKIE draugi, kas ir līdzās man jau vairāk kā 10 gadus. Es zinu, ka man, esot mājās Jēkabpilī, ir kam piezvanīt un kas mani vienmēr būs priecīgs satikt, lai vai kas. Kā arī, ja man vai viņiem būtu nepieciešams – mēs esam gatavi būt līdzās un palīdzēt pašaizliedzīgi ar ko vien varam, kaut nakts vidū – mēs viens otram esam vien zvana vai īsziņas attālumā. Mēs saprotamies no pusvārda un domājam ļoti vienādi. Viņi ir ne tikai brīnišķīgi draugi bet arī ļoti strādīgi, krietni un ļoti labsirdīgi cilvēki un pilsētas iedzīvotāji, viņi audzina divas burvīgas meitiņas un rūpējas par savu apkārtni. Sabīne ar lielu gādību rūpējas ne tikai par saviem draugiem un tuviniekiem, bet arī par pilsētnieku veselības aprūpes nodrošināšanu jo strādā Jēkabpils Reģionālajā slimnīcā un arī patreiz atrod laiku lai studētu ārsta palīga zinības. Jānis rūpējas par pilsētnieku drošību , strādājot Jēkabpils cietumā.

Man nesen, diemžēl, nācās zaudēt savu tēti, un Sabīne ar Jāni bija kopā ar mani manās bēdās, un palīdzēja ne tikai man pašai bet arī visai manai ģimenei, par ko es būšu mūžam pateicīga. Un vēl pateicīgāka viņiem es esmu par burvīgu dāvanu ko viņi man ir snieguši uz dzīvi – ļoti mīļu krustmeitiņu Stefāniju. Es vienmēr esmu priecīga viņus satikt un tikšanās uzlabo manu dienu.

Lai top!

-Madara “

38. Dionisijs Rumjancevs

 

Viņš ir mani uzklausījis, palīdzējis, ar viņu ir jautri un interesanti! Nekad nav pametis grūtos brīžos, varu uz viņu paļauties, uzticams, foršs un kolosāls draugs!                                                               

39. Astrīda Dutkeviča

 

Enerģijas lādiņš, mūžīgais dzinējs, atbalsts jebkurā dzīves situācijā, ne tikai man, bet ļoti, ļoti daudziem cilvēkiem.  Vienmēr viņu satiekot gribas vārda Astrīda vietā, teikt ASTRĪDIŅA, jo viņa ir cilvēks, kura saistās ar labestību, atsaucību, izpalīdzīgumu. Lai pastāstītu, ko viņa man ir palīdzējusi un kā atbalstījusi, būtu nepieciešamas daudzas baltas lapas, tāpēc centīšos to pateikt saīsinātā formā.  Esam pazīstamas jau no 1993. gada. Ilgus gadus bijām kolēģes, tad it kā jauši, it kā nejauši kļuvām par draudzenēm, jo mūs saistīja daudz kopēju interešu – ceļošana, kultūra, aktīva brīvā laika pavadīšana. Nu jau sevi uzskatu, kā Astrīdas ģimenes locekli, jo esmu stiprinātā krustmāte Astrīdas vecākajai meitai Elīnai. Jebkurā diennakts laikā varu viņai pazvanīt un lūgt palīdzību un zinu, viņa nekad to neatteiks. Komfortabli justies viņas tuvumā, vienmēr asprātīga, aktīva, atraktīva, sabiedriska  jo darbojas amatieru teātrī ”Savējie”.  Arī ļoti ģimeniska, gudra gan profesionālajā ziņā, gan  apveltīta ar dzīves gudrību, ko nodod tālāk savām jaukajām meitām.  Bieži vien atskan telefona zvans ar jautājumu, vai nav nepieciešama kāda palīdzība, tāpat vien! Vai tas nav vienreizēji jauki, jo šobrīd visi vairāk ierāvušies sevī, nodarbināti ar savām problēmām un, kur nu vēl atlicināt laiku citiem. Es to pieredzēju COVID-19 pandēmijas laikā, kad slimoju un Astrīdiņa bija tā, kura, neskatoties uz savu aizņemtību, veda man zāles un pārtiku un ne tikai man…. arī citiem radiem un draugiem. Domāju, ka viņas vārds nav svešs ļoti daudziem jēkabpiliešiem, kuri saistīti ar būvniecību un esmu pilnīgi pārliecināta, ka daudzi vēlas un arī sauc Astrīdiņu par savu draudzeni labās sirds dēļ, tikai šoreiz es nolēmu savu atzīšanos viņai pateikt publiski! Bet, kas to zin, varbūt to darīs arī citi?! Lai viņai veicas un, lai ap viņu vienmēr tikai īstie, patiesie draugi, jo patiesu draudzību var novērtēt esot kopā ne tikai priekos, bet arī dzīves smagos brīžos. Es par Tevi vienmēr starā – mana jaukā draudzenīt!

Man tikšanās ar Astrīdu un Elzu saistās ar vasaru, sauli, svētkiem un Jēkabpili, jo visas esam jēkabpilietes, katra mūsu tikšanās ir kā svētki. Manas draudzenes vienmēr ir kā spožas saulītes un burvīgas kā vasara. Un, kur nu vēl labāks laiks, lai pateiktu viņām PALDIES par to, ka viņas vienkārši ir  JĒKABPILĪ-VASARĀ – UN MŪSU PILSĒTAS SVĒTKOS!                  

40. Elza Girģena

Cilvēks ar savu ES, ar savu dzīves uztveri un vērtējumu, cilvēks, kurš nelišķo, kurš pasaka taisnību, varbūt reizēm pat ne visai patīkamu. Sieviete, kura nesusi un nes diezgan smagu dzīves nastu, bet nekad nesūdzas un māca arī mums, draudzenēm, vienmēr iet ar paceltu galvu.  Arī mūsu dzīves ceļi ir krustojušies pirms vairāk kā 10 gadiem. Aiz viņas nopietnības slēpjas dzīvesprieks, mūžīgais optimisms, rodas sajūta, ka viņa nekad neapvainojas un netur ļaunu prātu. Elziņa ir draudzene uz kuru var paļauties, no kuras joprojām mācīties un mācīties. Mīlestība uz ziediem, mīlestība uz visu skaisto, tautisko, jo pēc izglītības viņa ir māksliniece audēja. Viņa ir cilvēks, kurš var uzmundrināt jebkurā dzīves situācijā, viņai ir savs skatījums uz dzīvi, vienmēr viņa spēs nomierināt, pateikt pareizos vārdus. Arī viņa ir ne tikai mana draudzene, bet daudz laba darījusi ļoti daudziem jēkabpiliešiem, klājot skaistos godu galdus,  par ko man arī liels prieks. Kaut vairāk būtu tādu izpalīdzīgu, pret visiem draudzīgi noskaņotu cilvēku, kuri uz dzīvi skatās pozitīvi un liek to darīt arī man! Simts un viena ideja Elziņai ir galvā, lai izkustinātu mani un ne tikai mani, arī citas draudzenes aizbraukt aplūkot Latvijas daiļdārzus, pabaudīt mūsu zilo jūriņu, papriecāties par Latgales skaistumu. Idejas birst kā no varenas lādes. Un kā tu atteiksi?! Vienmēr garšīgi pabaros, vienmēr ko ieteiks un arī neatteiks dzīves jaukos un arī skumjos brīžos. Darba steigā varam netikties arī nedēļām, bet man ir sajūta, ka viņa ir līdzās…. un tad ir divkāršs prieks, kad atskan telefona zvans un tiek piedāvāts kārtējais jaukais pasākums.

 Nesavtīga, ar dāsnu sirdi un dvēseli. Kādreiz, kad iebilstam par kādas lietas dārdzību naudas izteiksmē,   prieks dzirdēt viņas vārdus – dzīve ir tik skaista, bet tik īsa, nekādas materiālās vērtības mēs ”līdzi nepaņemsim”, bet sajūtas, kopā būšanas prieks, iespaidi un pozitīvā enerģija, tā vienmēr paliks ar mums! Lai Tev, Elziņ apkārt tikai pozitīvi cilvēki, lai tevi mīl tavi bērni un mazbērni, lai skaistie ziedi zied pie tavas mājas un priecē mani un arī citus. Domāju, ka arī pārējās draudzenes noteikti vēlas tev pateikt šos vārdus  – Cik labi, ka tu mums esi, ELZIŅ!” 

Man tikšanās ar Astrīdu un Elzu saistās ar vasaru, sauli, svētkiem un Jēkabpili, jo visas esam jēkabpilietes, katra mūsu tikšanās ir kā svētki. Manas draudzenes vienmēr ir kā spožas saulītes un burvīgas kā vasara. Un, kur nu vēl labāks laiks, lai pateiktu viņām PALDIES par to, ka viņas vienkārši ir  JĒKABPILĪ-VASARĀ – UN MŪSU PILSĒTAS SVĒTKOS!                  

41. Megija Lukaševiča

 

 

Savu labāko draudzeni pazīstu jau no bērnudārza sagatavošanas grupiņas jebšu 5 gadu vecuma. Lai arī cik interesanti nebūtu drīz jau būs veseli 20 gadi kopš viena otrai esam. Viennozīmīgi varu teikt, ka tas ir bijis mans labākais dzīves notikums, satikt šo draugu. Kopā esam bijušas visur, mācījušies sākumskola, pēc tam pamatskolā, koledžā, augstskolā. Dzīvojam pat kojās vienā istabiņā, apmeklējām vienus un tos pašus pulciņus un lai cik dīvaini nebūtu, šo 20 gadu laiku tā arī ne reizi neesam sastrīdējušies, tā kārtīgi, ka viena ar otru nerunātu. Kad bijām mazākās daudzi domāja, ka esam māsas, citiem pat ka dvīnes. Un ar šo faktu mēs bijām tā apradušas, ka negājām cilvēkiem pat stāstīt taisnību. Lai arī tagad, kad katra strādājam savā darbā vietā, tas mums nav šķērslis,  mēs vēljoprojām dzīvojam vienā pilsētā un tās man patīk vislabāk, jo jebkurā brīdī mēs varam satikties un kārtīgi no sirds izrunāties, izsmieties, padalīties ar bēdām, priekiem, vai vienkārši paņemt velosipēdus un izkustināt kaulus! Ja nepieciešams padoms visas dzīves sfērās pirmais zvans vai ziņa ir Megijai, jo zinu, ka izteiks viedokli no sirds. Ja arī nevaram satikties viena otras telefona numuru neesam aizmirsušas, regulāri apmaināmies ar ziņām whatsapp. Neskatoties reizēm uz ikdienas aizņemtību ceru, ka arī turpmākos 20, 40 vai visus 60 gadus mūsu draudzība turpināsies, un kā saka: Draudzība tāpat kā vīns ar gadiem kļūst arvien labāka

42. Evelīna Skudrova

 

Evelīnu es jau zinu no bērnības, mūsu vecāki bija draugi. Vēl joprojām esam LABĀKĀS draudzenes. Pa šo laiku mums ir bijuši strīdi, kašķi, bet tie vienmēr ir beigušies labi. Pa šiem gadiem viņa ir arī mani pacietusi. Viņa būs klāt man katrā brīdī kad man tas būs vajadzīgs un es viņai.  Mūsu sarunas man ir kā terapija. Laiks ko mēs kopā pavadām nekad nav lieki izšķiesta. Sarunas kas ir starp mums, mirkļi ko mēs ķeram , pacietība, viņas raksturs un daudz kas cits padara viņu man tik īpašu. Liels, Liels paldies Evelīnai!

43. Baiba Paegle

 

“Baiba ir visuzticamākā un pozitīvākā draudzene. Pie viņas ir kafija viss garšīgākā.

Zinu, ka varu viņai piezvanīt kaut nakts laikā.”         

44. Lilita Jurķēna

 

Kopā augām un kopā darbus darījām            

45. Dace Licīte

 

Spēcīga personība, sirsnīgs un izpalīdzīgs draugs. Katram tādu novēlu.      

46. Marta Ļevāne

Es Martu iepazinu kopš no 1.klases. Viņa ir laba draudzene!! Viņa vienmēr ir draudzīga un laipna!! Es vienmēr priecājos Martu satikt. Martas kompānijā diena paliek arvien labāka.

47. Simona Labute

 

Ļoti jautra, līdzjūtīga un izpalīdzīga draudzene, kura nekad nepametīs grūtā situācijā.

48. Elizabete Pavlova

 

Mana draudzene vienmēr ir bijusi ar mani jau kopš pašas bērnības, kad skraidījām kopā vienā pagalmā. Daudzi draugi/paziņas ieradās manā dzīvē un aizgāja no tās, taču Elizabete ir bijusi, ir un būs manā dzīvē. Es cienu šo draudzību par to, ka tā ir pati īstākā un noteikti zinu, ka tā arī paliks. Es noteikti vienmēr atbalstīšu viņu un vienmēr viņai palīdzēšu, un zinu, ka to pašu varu gaidīt no viņas jebkurā laikā, dienā un situācijā.

49. Viktorija Tjukova

 

Cilvēks, kuru es pazīstu kopš bērnības un viņa vienmēr ir bijusi man blakus.  Es varu dalīties ar viņu un zinu, ka pretī dzirdēšu tikai patiesību.  Vika ir ļoti sirsnīga, un es to ļoti novērtēju.  Viņas smaids vienmēr uzmundrinās, viņa ir ļoti gaišs un dzīvespriecīgs cilvēks. Ar viņu pārdzīvojam daudz prieka un bēdu, tāpēc noteikti varu pateikt, ka viņa ir vairāk nekā draugs, Vika ir daļa no manas ģimenes.         

50. Lilita Jelaiska

 

Labdien! Gribu pieteikt savu draudzenīti uz šo statusu, labākā draudzene. Esam kopā jau 30.gadus,iepazināmies sākot strādāt vienā nodaļā slimnīcā. Kopā audzinājām bērnus, pieskatīja manu meitu, kad gāju darbā. Vienmēr pateiks pareizos vārdus visdažādākajās situācijās…gan priekos, gan bēdās, viemnēr ir blakus, ja skārusi slimība. Cienu viņu arī par to, ka māk mani sarāt kur tas ir nepieciešams ,ļoti sirsnīga, labestīga, tāda viņa ir arī savās darba gaitās…Māsiņa ar Lielo burtu. Gribu pateikt Jums vislielāko paldies, par iespēju pateikties draudzenei, cik ļoti svarīga viņa man ir. Paldies, ļoti ceru, ka arī Jūs būs iedvesmojusi mana vēstulīte un nominēt arī manu draudzenīti.

51. Aiga Lukjanova

 

Aiga ir ne tikai labākais draugs, bet nu jau arī mana ģimene. Mūsu draudzība ilgst apmēram 18 gadus- no pirmsskolas sola līdz pieaugušo dzīves ceļu sasniegšanai. Pa šiem gadiem ir bijuši neskaitāmi daudz kopīgu piedzīvojumu, blēņu, bet strīdu, varbūt viens, divi, kas mūsu draudzību padarīja vēl stiprāku. Aiga ir radošuma kalngals, rokdarbniece, cilvēks, kuram rokas ir pareizajā vietā, lai darītu laimīgu gan sevi, gan citus. Nu jau gandrīz divus gadus viņa pilda pašu svarīgāko uzdevumu- ir mamma un man ir patiess prieks, ka varu viņā novērot arvien jaunas un jaunas šķautnes, tās iepazīt un būt vēl pateicīgāka, ka viņa ir blakus! Tik sirsnīga, mīļa un reize arī traka ir Aiga! Traka, jā, jo kopā ar viņu piedzīvojumi ir garantēti- peldes pusnaktī, ballītes līdz rīta gaismai, dejas un vienkārši superīgi pavadīts laiks! Visus šos gadus esam bijušas netālu viena no otras – vienā skolā, vienā pilsētā (nu jau 6 gadus tā ir Jēkabpils), vienā rokas stiepiena attālumā, lai palīdzētu viena otrai un, ja ir nepieciešams kāds, kuram var zvanīt 24/7 tā ir viņa! Labākais draugs, pats labākais draugs jeb vienā vārdā- Aiga!

52. SIA GEFA

 

Mūsu, BALTA, Jēkabpils filiāles labākais draugs ir mūsu lojāls klients jau vairāk nekā 15 gadus. Šis uzņēmums ir viens no lielākajiem darba devējiem Jēkabpilī, un tā komandā ir lieliski, draudzīgi un atvērti profesionāļi, kurus vienmēr ir prieks satikt un prieks sadarboties. Mūsu labāko draugu sauc SIA Gefa. Paldies, draugi, ka mums esat, un priecīgus svētkus visiem jēkabpiliešiem no BALTA!

53. Maira Tropa

54. Rūdolfs Samuls

 

Maira un Rūdolfs ir mani draugi Jēkabpilī. Viņi ir divritenis un es esmu viņu trešais ritenis 😀 Un paldies viņiem, ka viņi ļauj man bieži vien būt daļai no piedzīvojumiem, ko veidojam kopā. Mēs katru nedēļu mēģinām tikties, lai dalītos ar jaunākajiem notikumiem, motivējam viens otru izbraukt ar riteņiem vai doties pastaigāt.
Viņi mani arī ir glābuši. Šajos Ziemassvētkos izdomāju izbraukt pastaigā uz mežu, neapdomīgi neizslēdzu radio, un mana mašīna noslāpa un motors beidzās lielajā aukstumā. Maira un Rūdolfs brauca no laukiem un pa ceļam neatteica atbraukt piestāt un atdzīvināt manu mašīnu. Kopā mēs pasmejamies par mūsu neveiksmēm un darām tās par veiksmēm. Šajā ziemā, kad varbūt negāja tik labi ne man, ne viņiem, mēs viens otru atbalstījām, uzklausījām, un domājām par to, kā kādreiz būs labāk! Viņiem ir arī super foršs balts kaķis. Un vēl mums kopā patīk paēst. Un tas ir tik labi, ka ir draugi, kuri nepārmēt, bet tieši otrādi – padalās ar picas šķēli! Viņi ir mani zelta draugi Jēkabpilī! 🙂

55. Milda Gulbe

 

Uzticamākais cilvēks, sirdscilvēks, ļoti radoša personība. Ļoti draudzīga un kvēli mīl kaķus. Milda ir ļoti empātiska, un katrs mirklis ar viņu ir zelta vērts!

 

Paldies akcijas atbalstītājiem!

 • Mīļkrūzītes
 • (“Itālis”) Eli kafejnīca
 • “Domino Wok Kebab”
 • Impulss fitnesam, kuri lūdza pateikt, ka svarīgi ir sportot ne tikai ziemā, bet arī vasarā, kad var sākt gatavoties nākamās vasaras formai!
 • Drukas nams
 • Sporta veikals “Fans”
 • Gaļas nams
 • Kotlešu Lietus
 • Lūšu krogs
 • Multimediju studija “Divi Kadri”
 • Suši bārs “Kioto”
 • Suši bārs “AnSan”
 • Kafejnīca “Ķēķis”
 • Veikals “Klētnīca”
 • Kompensa
 • Lauku šiks
 • Iedillo
 • Dona
 • Dāvanu un saldumu veikals
 • Jēkabpils novada Kultūras pārvalde

 

 

Atpakaļ