Dzejas diena 2014

08.09.2014

18. septembrī Jēkabpili pieskandinās dzeja. Visas dienas garumā pilsētā paredzēti dažādi notikumi.

No plkst. 9:00 pilsētas laukumus un trotuārus apdzīvos dzeja. Jēkabpils skolu audzēkņi ar krītu rakstīs visiem pazīstamu un pavisam jaunu autoru dzeju uz pilsētas ietvēm un laukumiem. Trotuāri būs pavisam karsti! 

Plkst. 16:00 Jēkabpils Galvenajā bibliotēka aicina uz tikšanos ar dzejnieci Sarmīti Radiņu. „Gaismas pieskārieni” – tāds šīs tikšanās moto.

 

Dzejniece Sarmīte Radiņa (1960) dzimusi, augusi un arī strādā Madonas novadā. Absolvējusi Latvijas Kultūras koledžu, strādājusi dažādos amatos, taču visi bijuši saistīti ar darbu bibliotēkā; pašlaik ir Madonas novada bibliotēkas galvenā bibliotekāre. Dzejnieces darbi ir publicēti tādos laikrakstos un žurnālos kā “Latvijas Avīze”, “Bibliotēku Pasaule”, “Karogs”, “Neatkarīgā Rīta Avīze” un citos. Sarmīte Radiņa ir piecu dzejas krājumu (“Tevi noglāsta vējš”, 2002, “No gaismas palsajiem putekļiem”, 2003, “Saule brokasto”, 2005, “Balts mēness ver adatā diegu”, 2007, “It kā pelnīti, it kā par velti” 2010 – divos novados – Madonā un Limbažos – saņēmusi Lielo lasītāju balvu) un daudzu dziesmu tekstu autore.

Plkst. 19:00 Jēkabpils tautas namā sāksies Igo trešās dzejas grāmatas “Debesis karstas” atvēršanas svētki.

Jaunais dzejoļu krājums „Debesis karstas” ir kā turpinājums iepriekšējām divām grāmatām, gan stilistiski, gan arī formāta ziņā. Atverot to ir redzams, ka īpaši piedomāts ir pie dizaina. Daži no dzejoļiem izskatās, kā ar roku ierakstīti turpat grāmatas lapās.

Īpašāka par pārējām šī grāmata ir tāpēc, ka tajā ir redzamas Igo zīmētās grafikas. Ja iepriekšējos dzejoļu krājumos varēja redzēt viņa zīmējumus, kuri ir vilkti tikai ar vienu līniju vien, tad tagad grāmatā ir krāsas un darbi, kuri ir tapuši speciālā studijā.

Igo stāsta, ka tie dzejoļi, kuri izskatās kā ar roku rakstīti, ir ātrie pantiņi, īsstāsti mazā formā. Četrās rindās ir pateikts kāds notikums.

Pasākumā Igo dziedās Jāņa Strazda un Valta Pūces dziesmas, kuru teksta autors ir viņš pats.

Ieeja atvēršanas svētkos maksā 2,- EUR, biļetes nopērkamas Jēkabpils tautas nama kasē. 

Atpakaļ