KONCERTS PĀRCELTS! Aleksandrs Čaks, Zigmars Liepiņš mūzikas un dzejas vakarā “Tu, bezgalība, savas acis tev sūtu!”

26.03.2022 - plkst.19.00 Krustpils kultūras centrs

KONCERTS UZ NENOTEIKTU LAIKU PĀRCELTS. IEGĀDĀTĀS BIĻETES BŪS DERĪGAS ARĪ UZ KONCERTU PĀRCELTAJĀ DATUMĀ.

 

 Komponista Zigmara Liepiņa romantiski smeldzīgā mūzika ar Aleksandra Čaka bohēmiski spirgto dzeju no krājuma “Iedomu spoguļi” jaunā un mūsdienīgā interpretācijā izskanēs muzikālajā dzejas izrādē TU, BEZGALĪBA, SAVAS ACIS TEV SŪTU!

Jaunības spirgtums, krogus dejas, lepnas un kaislīgas sievietes, ormaņi un šveicari – tas viss atrodams dzejnieka Aleksandra Čaka dzejoļu krājumā “Iedomu spoguļi”. Dzejnieka dzīvē viss bija cieši saistīts – dzeja, darbs un bohēma. Komponista Zigmara Liepiņa tāda paša nosaukuma dziesmu cikls ar Aleksandra Čaka dzeju pirmatskaņots 1979. gadā. Jaunu un mūsdienīgu interpretāciju muzikālajai dzejas izrādei piešķirs Latvijas Nacionālā teātra aktieri Agnese Budovska, Gundars Grasbergs, solists Mikus Abaroniņš, “Jasmīnas kora” dziedātāji un instrumentālā grupa Romāna Vendiņa vadībā. Pie klavierēm komponists – Zigmars Liepiņš.

Izrādē dziesmas dramaturģiski sakārtotas jaunā salikumā, secībā un notikumā. Vēl vairāk un plašāk skanēs dzejas lasījumi no krājuma “Iedomu spoguļi” – gan starp dziesmām, gan to laikā. Tā vēl tuvāk sajutīsim Čaka, dzejas, darba un bohēmas noskaņu pērnā gadsimta trīsdesmito gadu Rīgā.

Vakara ievadā zināmas un neatskārstas dzejnieka Aleksandra Čaka dzīves un daiļrades lappuses atklās Aleksandra Čaka muzeja direktore un pētniece Antra Medne

Muzikālās dzejas izrādes idejas autore un “Jasmīnas kora” mākslinieciskā vadītāja Agita Ikauniece-Rimšēviča stāsta: “1979. gadā sarakstīts, izcelts muzikālais materiāls – Zigmars Liepiņš, Aleksandrs Čaks no krājuma “Iedomu spoguļi”. Es vienkārši to reanimēju, atradām, kas atskaņos, un kopā veidojās šī programma.”

Dzejas un mūzikas vakara radošā komanda – Agita Ikauniece-Rimšēviča atlasīja mūzikas materiālu, salikumu korim veidoja Edgars Linde, koncerta režisore Zane Gargažina, scenārija autors Andris Saulītis un projekta koordinatore Dace Zemzare.

2021. gadā tika atzīmēta dzejnieka Aleksandra Čaka 120. jubileja, 2022. gads ir komponista Zigmara Liepiņa nozīmīgas jubilejas gads.

Organizē nodibinājums “ Iedvesmas fonds”. Atbalsta Jēkabpils novada pašvaldība, VEF Kultūras pils.

Biļetes – https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/115074

Atpakaļ