Amatierteātru FESTIVĀLS “Laipa X” / “Cik svarīgi būt nopietnam” – Ogres Tautas teātris

25.11.2017 - plkst.14.00

No 24. līdz 26. novembrim Jēkabpils Tautas namā norisināsies desmitais amatierteātru festivāls “LAIPA”. Festivāls Jēkabpilī notiek kopš 1999. gada un ir iemantojis popularitāti gan amatierteātru trupu, gan skatītāju – jēkabpiliešu un pilsētas viesu – vidū.

Festivāla dalībnieki šajā jubilejas reizē ir teātra trupas no Ogres, Rīgas, Jelgavas, Valkas un Rēzeknes. Tāpat festivālā redzēsim vienu Lietuvā tapušu iestudējumu Kretingas rajona kultūras centra Egidiusa Radžusa teātra trupas izpildījumā, bet mājinieki – Jēkabpils Tautas teātris – “Laipā” izrādīs savu jaunāko iestudējumu – J. Jaunsudrabiņa “Ezermaļu krokodils”. Kopumā trīs dienu laikā būs iespēja redzēt septiņas izrādes visdažādākajām gaumēm – dziesmu spēli, izrādi visai ģimenei, drāmu, kā arī vairākas komēdijas.

25. novembrī plkst. 14.00 Ogres Tautas teātris izspēlēs O. Vailda komēdiju “Cik svarīgi būt nopietnam”. Režisors – Jānis Kaijaks.

Ogres Tautas teātris dibināts 1967. gadā, kad tika iegūts godpilnais Tautas teātra nosaukums, no kura teātris joprojām nav atteicies, jo tas nopelnīts grūtā darbā, pierādot savu meistarību un iekarojot skatītāju atzinību. Ogres Tautas teātrim ir ļoti skaists vecums – 50, savukārt aktieru vidējais vecums ir vēl skaistāks – tikai 35 gadi!    

Gadskārtējās Latvijas amatierteātru skates “Gada izrāde” finālā izrāde “Cik svarīgi būt nopietnam” ieguvusi nosaukumu “Gada izrāde 2016”, bet režisors Jānis Kaijaks saņēma godpilno “Gada režisora” titulu divus gadus pēc kārtas.

Izrāde ir nopietna komēdija nopietniem cilvēkiem. Jānis Kaijaks, Ogres Tautas teātra režisors, norāda: “Manuprāt, īsta “klasika” ir tā, kas iet pāri savam laikam un visiem laikiem. Tā, kura spēj izgaismot bijušo, esošo un to, kas vēl tikai būs. Šoreiz klasiska komēdija, bet “nenopietna komēdija nopietniem cilvēkiem”. Kas tad ir šie “nopietnie” cilvēki – Ernesti? Tā arī ir vārdu spēle no angļu val. “earnest” tulkojumā nozīmē nopietns. Kādēļ Oskars Vailds velta viņiem lugu? Tā ir jautra, it kā tipiska salonkomēdija, tomēr īstenībā tā ir asprātīga rotaļa ar formu. Viegla, gaisīga un nemateriāla, kā vienā elpas vilcienā radīta un tomēr reizē tik nopietna, pārpilna ironijas, paradoksu un skaudras asprātības. Un mīlestības. Jo kā teicis Oskars Vailds: “Mīlestības mērķis ir mīlēt – ne vairāk un arī ne mazāk.””

Režisors – Jānis Kaijaks.

Scenogrāfija – Ivars Noviks.

Tērpu māksliniece – Ilze Kupča.

Horeogrāfija – Annija Belogrudova.

Vokālā pedagoģe – Ilze Miezere.

Kustību konsultante – Rita Lūriņa.

Gaisma – Jānis Aperāns.

Skaņa – Mārtiņš Andersons.

Mūzika – “The Beatles”.

Lomās: E. Greizis, G. Kolbergs, A. Peismalietis, E. Čibelis, L. Straume, A. Saukane, K. A. Ozoliņa, A. Kolberga.

Atpakaļ