Amatniecības centrā “Māzers” atklāj tekstilmākslinieces Ilzes Pliskas izstādi

05.10 - 31.10 | plkst.10.00 - 17.00

Ilzes Pliskas personālizstādē “Krāsas” skatāmi dažādās tekstilmozaīkas tehnikās veidoti darbi, kas pārsteidz ar krāsu daudzveidību un rudenīgu košumu.

Māksliniece, mākslas pedagoģe Ilze Pliska nāk no Sarkaņiem Madonas pusē. Mākslas pedagoģiju apguvusi Rēzeknes augstskolā, bet tieši tekstilmozaīkai pievērsusies pēc šūšanas un rokdarbu skolas “Burda Rīga” tekstilmozaīkas kursa absolvēšanas. Šobrīd ikdienā savas zināšanas nodot jauniešiem Cesvaines vidusskolā, bet turpina regulāri piedalīties dažādās mākslas izstādēs. 

Māksliniece vairākkārt piedalījusies festivālā “Rīgas tekstilmozaīka”, par savu darbu 2020. gadā saņemot žurnāla “Praktiskie rokdarbi” balvu. 2017. gadā veidojusi personālizstādi dzimtajos Madonas novada Sarkaņos, bet 2019. gadā personālizstādi Madonas novada Kraukļos. Kā dalībniece piedalījusies daudzās izstādēs gan Madonas apkārtnē, gan citviet Vidzemē, Rīgā un Igaunijā jau kopš 2010. gada. Vadījusi arī vairākus rokdarbu kursus, daloties savās prasmēs ar pieaugušajiem.

Izstādes darbi izpildīti dažādās tekstilmozaīkas tehnikās, bet tos visus vieno krāsu prieks. Apmeklētājiem iespējams uzzināt arī krāsu nozīmes. Izvēloties savu mīļāko krāsu, kodolīgos aprakstos katram iespējams uzzināt savu personības raksturojumu. “Daļa darbu ir ar īpašiem stāstiem – tie veidoti no mantotiem apģērbiem un audumiem. Tie glabā manas dzimtas sieviešu stāstus un likteņu vēsturi. Citādi tie būtu aizceļojuši nebūtībā, bet tagad turpina savu īpašo, varētu pat teikt, slepeno dzīvi,” par saviem darbiem saka Ilze Pliska.

Ilzes Pliskas personālizstāde skatāma darba dienās no 10.00 līdz 17.00, kā arī amatniecības centra nodarbību laikā. Citā laikā tikai iepriekš piesakoties pa tālruni 26611297 vai e-pastā mazers@edu.jekabpils.lv.

Atpakaļ