Animācijas FILMA “Bize un neguļa”

09.12.2017 - plkst.15.30

9. decembrī, Jēkabpils galvenās egles iedegšanas dienā, plkst. 15.30 Kino Mītnē tiks demonstrēta animācijas filma “Bize un Neguļa”. Stāsts par iztēles bagātu, aktīvu meiteni Bizi, kura kopā ar savu iedomu draugu Neguļu, nepacietīgi gaida Ziemassvētku brīvdienas. Visus brīvdienu plānus izjauc Bizes brālīša ierašanās ģimenē. Sajūtas, ar kurām nākas tikt galā Bizei, būs pazīstamas ikvienam, kuram ir nācies dalīt vecāku uzmanību ar brāli vai māsu.

Stāsta ideja pieder scenārija autorei Lotei Eglītei: “Stāsts “Bize un Neguļa” ir mazliet autobiogrāfisks. Es spilgti atceros to dienu, kad no Dzemdību nama mājās tika atvests mans brālītis. Tad es sapratu, ka vairs nebūšu “ģimenes naba”. Viss tālākais bija jaunās realitātes pieņemšana, un tieši par to ir šis stāsts.”

Animācijas filma “Bize un Neguļa” pirmizrādi piedzīvoja 2017. gada septembrī Rīgas Starptautiskā filmu festivāla programmā “Kids Weekend” un pavisam nesen ieguva trīs Nacionālā filmu festivāla “Lielais Kristaps” balvas – kā labākā animācijas filma, labākais animācijas režisors un labākais scenārijs.

Režisors – Edmunds Jansons

Scenārija autore – Lote Eglīte

Mākslinieks – Reinis Pētersons

Producente – Sabīne Andersone / Atom Art

Filmas žanrs – animācijas filma

Izdevējvalsts, gads: Latvija, 2017

Pirmizrāde Latvijā: 9.09.2017

Filmas garums: 25 min

Pasākums bez ieejas maksas

Atpakaļ