Animācijas filmas “Kur Dzīvo Latvija?” IZVEIDE

28.03 - 01.04

Jēkabpils Kultūras pārvalde no 2017. gada marta līdz 2018. gada aprīlim realizē projektu “Animācijas filma “Kur dzīvo Latvija?””. Projekts veicinās bērnu radošumu, iztēli, domāšanu, dokumentēs laiku “bērnu acīm”, liks apzināties piederības sajūtu Latvijai. Animācijas stāsti būs bērnu veidota dāvana par Latviju citiem bērniem Latvijā un ārzemēs. Līdz 6. oktobrim notika darbu iesniegšana.

Projekta “Kur dzīvo Latvija” spēka zīme – Māras zīme. Kas bērns būtu bez mātes, kas dāvā savu siltumu? Auglības devēja un arī zemes un pazemes valstības pārvaldniece.

Projekta laikā tiks izveidota datoranimācijas tehnikā izstrādāta bērnu veidota īsfilma. Animācijas filma ietvers sevī bērnu stāstus par to, kur dzīvo Latvija, tajā darbosies bērnu jaunradīti tēli pašu radītā scenārijā. Divās meistardarbnīcās, kas katra norisināsies trīs dienas, bērni kopā ar profesionāliem mentoriem veidos filmas scenāriju. Pēc meistardarbnīcu noslēgšanās, speciālisti veiks animācijas filmas filmēšanu, datorapstrādi un montāžu studijā.

Projekta mērķis ir veicināt bērnu piederības sajūtu Jēkabpilij un Latvijai, rosinot bērnus radoši izpausties, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas. Realizējot šo projektu, tiks veicināts mākslas jaunrades process Jēkabpilī, kā arī Jēkabpils pilsētas atpazīstamība kultūras nozarē.

Filmas pirmizrāde ir iecerēta 2018. gada 10. martā Jēkabpils Tautas namā, pasākums “Gudrinieku forums” ietvaros, pasākumā laikā notiks paneļdiskusijas, kurās piedalīsies bērni un pieaugušie, veicot diskusijas par tēmu – “Kur Dzīvo Latvija?”. Filma tiks demonstrēta Jēkabpils, tuvējā reģiona un Latvijas izglītības iestādēs, filmu festivālā “DEBESSmANNA”, kā arī tiks nosūtīta latviešu kopienām ārzemēs, demonstrēšanai latviešu bērniem citviet pasaulē.

 

 

 

 

 

Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds / mērķprogramma “Latvijai – 100”

Atpakaļ