“Baltic Sea Docs” – Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma KINO seanss – “Balanss uz brīvības robežas”

07.09.2017 - plkst.18.00

Nacionālā Kino centra organizētais 21. Baltijas jūras dokumentālo filmu forums notiks no 2. līdz 10. septembrim. Šogad filmas reģionos tiks rādītas Cēsīs, Jēkabpilī, Rēzeknē, Valmierā un Daugavpilī. Filmu programma skatītājiem piedāvās trīs filmu – “Every Other Couple” / “Katrs otrais pāris” , “On the Edge of Freedom” / “Balanss uz brīvības robežas”  un “Iris” / “Airisa”  – seansus. Jēkabpilī “Baltic Sea Docs” filmas varēsim skatīt trīs vakarus – 6., 7. un 8. septembrī plkst. 18.00.

7. septembrī plkst. 18.00  Jēkabpils Tautas namā būs skatāma filma “Balanss uz brīvības robežas”.

Pilsētizpēte jeb urban exploration un ar to saistītās dzīvībai bīstamās situācijas daudziem krievu un ukraiņu jauniešiem kļuvušas par iedvesmas avotu sevis meklējumos. Bez jebkādiem drošības stiprinājumiem galvu reibinošos augstumos viņi iekaro torņus, ceļamkrānus un tiltus vai pēta pilsētu pazemes tuneļus.

Stājoties pretī bailēm un padarot savu ikdienu aizraujošāku, filmas varoņi Andžela un Vlads iegūst sajūtu, ka paši kontrolē savu dzīvi. Viņi ceļo un iepazīst pasauli no jauna skatupunkta, tomēr konfliktu nomocītā postpadomju ēras realitāte nepazūd arī tad, ja atrodies 100m augstumā virs pilsētas.

Režisors: Jenss Lengerke, Anita Mathala Hoplenda (Jens Lengerke, Anita Mathal Hopland)

Prodecents: Larm Film

Filmas garums: 75 min

Izdevējvalsts, gads: Dānija, 2017

Filmas reklāmkadri: https://www.youtube.com/watch?v=AqLbAzyiQV0

Biļetes var iegādāties Jēkabpils Tautas nama kasē

Biļetes cena 2 €. Skolēniem, studentiem, pensionāriem un filmu profesionāļiem, uzrādot apliecības, ieeja bez maksas.

 

Atpakaļ