Baltic Sea Docs foruma dokumentālā filma “Jaunais Platons”

08.09.2022 - plkst.18.00 Jēkabpils Tautas nams

 Baltijas jūras dokumentālo filmu forums ir starptautisks kino notikums, kurā skatītājiem tiek piedāvāta jaunāko dokumentālo filmu programma no dažādām pasaules valstīm un topošu filmu projektu kopprodukciju tirgus. Forums ir reģionā nozīmīgākais dokumentālā kino industrijas pasākums, kas notiek katru gadu septembrī un to rīko Nacionālais kino centrs.

8. septembrī plkst. 18.00 Jēkabpils Tautas namā filma “Jaunais Platons”.

Ziemeļīrijas galvaspilsētā Belfāstā, nomaļā rajonā, kas gadu desmitiem cietis no nemiernieku uzbrukumiem un kopienu segregācijas, kādas pamatskolas direktors ar filozofijas palīdzību maina savu skolēnu un viņu vecāku uzskatus. Iedvesmojošs paraugs, kā pārvarēt izaicinājumus, vairot labo un palīdzēt bērniem veidot humānāku pasauli.

Ziemeļīrijā 20. gadsimta otrajā pusē apmēram 30 gadus ilga asiņains konflikts starp protestantiem, kuri vēlējās, lai Ziemeļīrija paliek Apvienotās Karalistes sastāvā, un nacionālistiski noskaņotiem katoļiem, kuri iestājās par Ziemeļīrijas pievienošanos Īrijai. Sadursmes norima 1998. gadā, noslēdzot Lielās Piektdienas vienošanos par Ziemeļīrijas pašpārvaldes atjaunošanu, taču pēc Brexit 2021. gadā konflikts atkal saasinājies.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un angļu valodā.

Biļetes cena 3 Eiro. Biļetes iespējams iegādāties JTN kasē Brīvības ielā 45, KKC kasē un pirms pasākuma. Skolēniem, studentiem, pensionāriem un kino kritiķiem ieeja ir bez maksas.

 

Atpakaļ