Baltijas ceļa atceres pasākumi

23.08.2016

Otrdien, 23. augustā, pieminot Baltijas ceļa notikumus, Jēkabpilī norisināsies foto akcija un tiks izrādīta dokumentālā filma “Nodevība”.

Foto akcija, kas veltīta Baltijas ceļam, būs apskatāma no plkst. 12.00 Jēkabpils vecpilsētas laukumā, pie Jēkabpils pilsētas bibliotēkas.

Vakarā, plkst. 18.00 visiem interesentiem būs iespēja noskatīties dokumentālo filmu “ Nodevība ” Jēkabpils Tautas nama kamerzālē. Ieeja – bez maksas.

Dokumentālā filma ir veidota kā saruna, tajā katram tās dalībniekam tiek uzdots viens jautājums; «Kas ir nodevība?»
Noskatoties filmu, kļūst skaidrs, ka pārdomas un skarbā dzīves pieredzē gūtās atziņas, ko pauž cilvēki filmā, liek mums domāt ne tikai par jēdziena skaidrojumu, bet arī par daudz ko citu, kas saistās ar nodevību – par uzticēšanos, meliem, zaudētām cerībām, pat muļķību. Mums jādomā arī par to, cik sāpīga ir cilvēku saskare ar nodevību, kā nodevība maina cilvēku dzīves, kādas pēdas cilvēku dvēselē tā atstāj. Filmai cauri vijas arī mūžsenais jautājums, vai nodevību var piedot, vai to var aizmirst.
Dziesminieks Valdis Atāls saka, ka nodevība ir visdārgākā prece, filmas motīvs mākslinieciski atklāj vēl vairāk, tajā Mātes Latvijas tēlu, mūzikai un smiekliem skanot, aizklāj naudas zīmes, atklājot nodevības seku skumjo ainu un emocionāli rosinot skatītāju meklēt kopsakarības un secināt.
Asociācijas raisās ne tikai skatītājiem, bet arī filmas dalībniekiem, tiek pieminēts patriotisms, globālisms, valsts intereses, dzimtenes mīlestība, sakāmā ir sakrājies daudz, saruna turpinās. Filma nesniedz atbildes uz visiem jautājumiem. Filma liek domāt.

Filmā piedalās:
kardināls Jānis Pujats,
pretošanās kustības dalībniece Lidija Lasmane Doroņina,
dziesminieks Valdis Atāls
Okupācijas muzeja administrātors Jānis Atis Krūmiņš,
pretošanās kustības dalībnieks Konstantīns Pupurs,
RLB Tautas dzīvā spēka pētniecības centra vadītāja Ilva Duļevska,
grāmatas «Būt latvietim» autors Jānis Miezītis,
filmas autors Leonards Inkins
filmā izmantota Leonarda Inkina mūzika

Filmas ilgums: 65 min

Atpakaļ