Barikādēm 30. Kā atzīmēsim Jēkabpilī?

13.01 - 25.01
  1. gada janvārī apritēs 30 gadi, kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret neatkarības pretiniekiem. Barikādes vērtējamas kā nozīmīgs tautas pašapziņas un gribas izpausmes brīdis, kad cilvēki bija apņēmības pilni nosargāt savu zemi un brīvību.

Arī šajā laikā atzīmēsim šo svarīgo notikumu. Vecpilsētas laukumā pie vides objekta “Pilsētas stāsts” no 18. līdz 24. janvārim būs apskatāma fotogrāfa Daiņa Ormaņa izstāde “1991. gads. Barikādes. Daiņa Ormaņa redzējums”. Fotogrāfijās atainots 1991. gada janvāra barikāžu aculiecinieka Daiņa Ormaņa redzējums uz šo  trauksmaino laiku, kad tauta cīnījās par vienotu mērķi – brīvu un neatkarīgu Latviju.  Lai nepieļautu Padomju Savienības militāro agresiju un stratēģisku objektu ieņemšanu, Latvijas iedzīvotāji apsargāja Augstāko Padomi, Ministru Padomi, Radio namu Doma laukumā, Rīgas telefona un telegrāfa centrāli Dzirnavu ielā, kā arī Rīgas tiltus. Jēkabpiliešu un apkārtējo novadu ļaužu uzdevums bija  aizstāvēt svarīgu objektu – Radio un TV centru Zaķusalā. 

Jēkabpils pilsētas bibliotēka 14. janvārī plkst. 18.00 aicina uz kārtējo cikla “Jēkaba vakari” tiešsaistes pasākumu. Šoreiz saruna par nozīmīgu notikumu mūsu valsts  vēsturē – 1991. gada janvāra barikādēm un tikšanos ar tā laika dienu un nakšu aculiecinieku fotogrāfu Daini Ormani. Pieslēgšanās tiešsaistei Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Facebook kontā.  Video interviju būs iespējams noskatīties Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Facebook lapā visas nedēļas garumā.

 

Savukārt 20. janvārī, barikāžu aizstāvju atceres dienā,  visas dienas garumā aicinām nolikt ziedus pie pieminekļa “Kritušiem par Tēviju”, kas atrodas pretim Krustpils pilij. No plkst. 14.00 – 19.00 Vecpilsētas laukumā pie barikādēm veltītās izstādes tiks atskaņoti arī jēkabpiliešu atmiņu stāsti par šo laiku un uzstādīti vides objekti, kas simbolizēs ugunskurus. Jēkabpils Kultūras pārvaldes Facebook lapā un mājas lapā būs iespējams noskatīties sieviešu kora “Unda” 2020. barikāžu atceres koncertu.

Jēkabpils Galvenā bibliotēka piedāvā tematisku virtuālo izstādi “Barikādēm – 30. Ar gara spēku mēs gājām.”, kuru iespējams apskatīt mājaslapā www.jgb.lv, kā arī bibliotēkas Facebook lapā. Bibliotēka  janvārī aicinām Barikāžu dalībniekus dalīties ar tā laika sajūtām, atmiņām, kuras atstāja neizdzēšamas pēdas ik viena cilvēka dzīvē. Iemūžināsim Latvijas valstij nozīmīgu notikumu stāstā, lai izglītotu jauno paaudzi, liktu aizdomāties: “ Vai es būtu gatavs aizstāvēt Latviju?’’ Sūti stāstu – Jēkabpils Galvenā bibliotēka Rīgas iela 212, LV – 5202; e-pasts: lan@jgb.lv vai atnes uz bibliotēku. Stāsti tiks apkopoti un publicēti bibliotēkas mājaslapā. 

 

Atpakaļ