Barikāžu atceres pasākumi Jēkabpils pilsētā un novadā

13.01 - 20.01

“Stāsti un dziesmas pie ugunskura”

“Kad mēs stāvējām uz malkas krāvumiem pie Ministru padomes, bija sajūta, ka jebkurā mirklī var notikt pilnīgi jebkas. Bet tajā brīdī ne no kā nebija bail.”
/Māra Grīnberga/

  1. janvārī plkst. 18.00 Mežrūpnieku ielā 2, Lielajā zālē norisināsies 1991. gada barikāžu atceres pasākums “Stāsti un dziesmas pie ugunskura”. Kopā ar Jēkabpils Tautas nama sieviešu kora “Unda” dziedātājām, diriģenti Sandru Bondari un koncertmeistari Antru Korņejevu pie atmiņu ugunskura izdziedāsim barikāžu laika dziesmas un ieklausīsimies barikāžu laika stāstos, ar kuriem varēs dalīties ikviens pasākuma apmeklētājs.

Ieeja bez maksas, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Pasākuma laikā jālieto sejas aizsargmaskas un jāievēro 2 m distance.

  1. un 20. janvārī pie pieminekļa “Kritušiem par Tēviju”, pieminot 1991. gada barikāžu notikumus, visas dienas garumā plīvos Latvijas karogi, tiks nolikti ziedi un iemirdzēsies svecīšu liesmiņas.

 

Jēkabpils Vēstures muzejs piedāvā lekciju “Barikāžu laiks”

Jēkabpils Vēstures muzejs kā ikkatru gadu šajā laikā piedāvā lekciju “Barikāžu laiks”. Lekcijas notiek attālināti Zoom platformā. Lekcija jāpiesaka pa tālruni 27008136.

 

SĒLPILS

  1. janvārī Sēlpilī norisināsies “Ugunskuru sasaukšanās Sēlpils pagastā”. Kā pasākuma dalībnieki tiks uzrunāti konkrēti pagasta cilvēki un aicināti veidot ugunskurus savās dzīves vietās, tādējādi aptverot visu pagasta teritoriju. Kā apliecinājums tiks iesūtīti fotoattēli.
    Galvenais ugunskurs atradīsies apdzīvotā vietā Sēlija. Tas tiks iedegts kopā ar sieviešu vokālo ansambli “Tik un tā” plkst. 18.00.

SAUKA

  1. janvārī plkst. 16.00 iedegsies atmiņu ugunskuri  un sveču liesmiņas  varoņu piemiņai Saukas ciematiņā.  Atceres brīdi organizē Saukas bibliotekāre Velta Lāce un vietējā iedzīvotāju kopiena.

 

LONE

  1. janvārī Lones ciematiņā, centrā pie estrādes, ceļa maliņā iedegsies ugunskurs un arī piemiņas liesmiņas, vēstījot atmiņas par šo laiku garām braucējam un tiem, kuri piedalījās!

 

VIESĪTE

  1. janvārī no 15.00 līdz 18.00 pie Kultūras centra “Sēlija” iedegsies atceres ugunskurs ”Pieminēsim Barikāžu laiku”. Ieklausoties tā laika dziesmās un stāstījumos, pakavēsimies atmiņās par 1991. gada janvāra notikumiem.

 

BIRŽI

Deg ugunskuri.
Tie nav ugunskuri!
Tur sārtas buras cauri naktij slīd.
Deg ugunskuri.
Tie nav ugunskuri!
Tie mūsu sapņi cauri tumsai spīd. 

 /“Nakts uz Barikādēm” Māra Zālīte/ 

Barikāžu laika ugunskurs pie Biržu tautas nama 20. janvārī no plkst. 15.00 līdz 18.00. Apmeklētāji aicināti atnākt, atnest un pievienot savu malkas pagali  atceres ugunskurā.  Varēs dalīties atmiņās, sildīties pie atmiņu ugunskura ,cienāties ar zāļu tēju . 

Atceres pasākumi 20. janvārī norisināsies arī bijušā Jēkabpils novada teritorijā. Plkst. 16.00 atceres pasākumos iedzīvotāji aicināti piedalīties pie Ābeļu pagastā pie Tautas nama, Dignājas pagastā Vandānos, Dunavas pagastā pie Tautas nama, Leimaņu pagastā Tautas nama estrādēm Kalna pagastā A. Grīna parkā, Zasas pagastā pie Tautas nama, savukārt plkst. 13.00 Rubenes pagastā Saules skvērā. Atnāciet, līdzi ņemot savas malkas pagalītes, lai godinātu tos ļaudis, kuri 1991. gada notikumos nosargāja mūsu Latvijas neatkarību.

 

Visu piemiņas brīžu apmeklētāji aicināti ievērot valstī noteiktos Covid-19 pulcēšanās ierobežojumus.

 

 

 

 

Atpakaļ