Barikādes. Atmiņu ugunskurs

20.01.2024 - plkst.18.00 Salas Tautas nams

20. janvāra vakarā, plkst. 18.00, pie Salas Tautas nama tiks iedegts 1991. gada barikāžu atmiņu ugunskurs. Aicinām atnākt un atcerēties to laiku, kas katram latvietim ir ļoti svarīgs, redzēt tos cilvēkus, kas devās sargāt visu mūsu brīvību tālajos 90.tajos. Sevišķi svarīgi šīs liecības par barikādēm ir dzirdēt mūsdienu jaunatnei – vienreizēja iespēja dzirdēt un redzēt vēsturisku faktu lieciniekus un dalībniekus.

1991. gada janvārī notika Latvijas neatkarības pretinieku mēģinājums apturēt neatkarības atjaunošanas procesu un gāzt Latvijas Republikas likumīgo varu. Lai pretotos šādai agresīvai rīcībai, ap daudzām stratēģiskas nozīmes ēkām tika izveidotas barikādes un dežūrās pie tām iesaistījās liels skaits iedzīvotāju.

Ielās dežūrēja tūkstošiem neapbruņotu cilvēku, dega simtiem ugunskuru, skanēja dziesmas. Brīvprātīgie piegādāja pārtiku un vārīja tēju, bija izveidoti medicīniskās palīdzības sniegšanas punkti, kuros dežurēja mediķi. Tiešā veidā barikādēs piedalījās aptuveni 50 tūkstoši cilvēku no visas valsts. Pateicoties plašajai sabiedrības iesaistei, neatkarības pretinieku mēģinājums pārņemt varu izgāzās.

Ziemas vakara salu pārvarēt ļaus karsta tēja, uguns un atmiņas. Aicinām izvēlēties laikapstākļiem atbilstošu apģērbu.

Pasākums bez ieejas maksas.

Atpakaļ