Barikāžu dienu atceres PASĀKUMS “Janvāra patiesības”

25.01.2019 - plkst.19.00 Jēkabpils Tautas nams

2019. gada 25. janvārī, plkst. 19.00 Jēkabpils Tautas namā notiks barikāžu dienu atceres pasākums.

1991. gada janvāra notikumi. Tas bija satraukuma pilns laiks, kad kopā pulcējās visi, kuri savā sirdī loloja ideju par brīvu Latviju, kad cilvēki no visas Latvijas pulcējās Rīgā sargāt savu valsti. Tas ir stāsts par drosmi, apņēmību, izturību, arī rūpēm un gādību. Tie ir priekšstati par norisēm. “Barikādēs tauta pierādīja, ka arī bez armijas gatava aizstāvēt savu brīvību, un bez barikādēm mēs šo valsts simtgadi nepiedzīvotu,” tā teicis Latvijas Tautas frontes līderis Dainis Īvāns. Tolaik ārā pavadīto dienu un nakšu drēgnumā tika kurti ugunskuri, pie kuriem sildīties, pulcēties. Tie kā zemes redzīgās acis izgaismoja Rīgu, kļūstot par barikāžu atceres dienu simbolu.

Ik gadu atceres pasākumu ugunskuri aicina ap sevi tos, kam svarīga vēsturiskā atmiņa un to dienu nozīme. Kā barikāžu laika nozīme atbalsojas šodien, kad uz to skatāmies jau no 28 gadu distances?

25. janvārī aicinām tikties, ieklausīties, aizdomāties, pakavēties atmiņās – gan tā laika aculieciniekus un notikumu dalībniekus, līdzdomātājus, gan jauno paaudzi, kuros izpratne par barikāžu dienām veidojas no stāstiem, fotogrāfijām, filmām un uzziņu atskatiem. Pasākumu caurvīs dzeja, filmu fragmenti, dejas, dziesmas, sarunas, viedokļi, patiesības.

Pasākumā piedalīsies Ilze Būmane – Grasmane, grāmatas “Latviešu biedrības Latvijā: vēsture vai nākotne” autore, Dainis Īvāns, Jēkabpils Latviešu biedrība, Jēkabpils tautas deju kolektīvi.

Atpakaļ