Bibliotēku nedēļa 2017 – Dzimtas koka pētnieku tikšanās un praktiskā nodarbība “Pētām kopā. Dzimtas saknes Latvijas simtgadei”

22. aprīlī, sestdien, plkst. 11.00 Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Izstāžu un tikšanās zālē aicinām tos, kam interesē savas dzimtas vēstures pētniecība un ciltskoka veidošana. Par savu pieredzi stāstīs, padomu sniegs cilvēks, kas savus senčus izzinājis, cik vien tas iespējams – līdz pat 18. gs. vidum – laikraksta “Brīvā Daugava” galvenais redaktors, radurakstu un baznīcas vēstures pētnieks Jānis Apīnis.

Kā meklēt ziņas par saviem senčiem, ar ko sākt, kā izmantot šai tēmai veltītos interneta resursus un programmas, ko dzimtas sakņu izzinātāji var atrast Jēkabpils un tās apkārtnes dažādu konfesiju baznīcu grāmatās (metrikās), 19. gs. tautas skaitīšanas un dvēseļu revīziju materiālos – šos un daudzus citus jautājumus būs iespēja noskaidrot tikšanās reizē bibliotēkā. Ja interese neapsīks, organizēsim vēl citas pārrunu – nodarbību reizes turpmāk.

Uz radurakstu pētnieku pirmo praktisko nodarbību aicinām pieteikties iepriekš pa tālr. 29554991 vai personīgi Jēkabpils pilsētas bibliotēkā, Vecpilsētas laukumā 3.

Atpakaļ