Bibliotēku nedēļa 2017 – TIKŠANĀS ar fizioterapeitu Mārtiņu Lindmani

19.04.2017 - plkst.14.00

19. aprīlī plkst. 14.00 Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā aicinām uz tikšanos ar fizioterapeitu Mārtiņu Lindmani. Jums būs iespēja ieklausīties vērtīgos padomos un rast atbildes uz interesējošiem jautājumiem.

Mārtinš Lindmanis ir speciālists ar maģistra grādu veselības aprūpē, pieredzi muskoloskeletālo saslimšanu un posttraumatisko stāvokļu rehabilitācijā, un jau vairāk nekā 8 gadus darbojas un klientus pieņem IK “MārLind” rehabilitācijas klīnikā Jēkabpilī.

Stīvums, sāpes un tirpoņa sprandā – sajūtas, kuras kļūst par pastāvīgiem pavadoņiem tā dēvētā sēdošā darba darītājiem. Kad parādās šādas pazīmes, cilvēki parasti ķeras pie sāpes remdinošām tabletēm, bet novilcina vizīti pie ārsta.

“Novērojot pirmos simptomus, nekavējoties jādodas pie ģimenes ārsta, kurš tad varētu rekomendēt vērsties pie fizioterapeita. Savukārt fizioterapeita uzdevums ir slimības izraisīto seku mazināšana, izmantojot dažādus ārstniecības veidus – ārstniecisko vingrošanu, masāžu, manuālo terapiju jeb muskulatūras stiepšanu, ūdens un elektroprocedūras. Ne mazāka nozīme ir profilaktiski izglītojošajam darbam. Fizioterapeits arī iesaka mājās veicamus pasākumus, piemēram, vingrojumus, relaksējošās pozas, tie neprasa daudz laika. Fizioterapija var palīdzēt risināt šīs problēmas, tāpat arī atgūt kustību spēju pēc dažādām traumām, insulta un infarkta komplikāciju, arī izkaisītās sklerozes gadījumos, var veikt stājas korekciju,” skaidro fizioterapeits Mārtiņš Lindmanis. 

Atpakaļ