Bibliotēku nedēļa. Akcija “Aklais randiņš ar grāmatu”

25.04 - 26.04

Jēkabpils Galvenās bibliotēkas darbinieki Bibliotēku nedēļā: 25. un 26. aprīlī, aicina visus kuriem grāmata ir svarīga, uz neparastu tikšanos jeb “Aklo randiņu ar grāmatu”.

Divas dienas atsevišķas bibliotēkas grāmatas būs īpaši sapostas un gaidīs savus lasītājus, kuri būtu gatavi iepazīties un aiznest tās mājās, nezinot ne grāmatas autoru, ne nosaukumu, vien tikai saņemot nelielu mājienu, kāds varētu būt grāmatas sižets.

Īpašo grāmatu galvenās tēmas būs daudzpusīgas – ceļojumi laikā, filozofiskas pārdomas, mīlas līkloči, ceļojumu iespaidi, piedzīvojumu un spriedzes romāni. Pārsteigums atklāsies, noņemot iesaiņojumu un sākot lasīt. Varbūt kāds vilsies, bet varbūt kāds atklās jaunu autoru, ko līdz šim bibliotēkas grāmatu plauktos nav ievērojis, jo ikvienai grāmatai ir jādod iespēja, atklājot arī jaunu pasauli sev.

Bibliotēkas rīkotajā „Aklajā randiņā ar grāmatu” aicināts piedalīties ikviens netradicionālā veidā izvēlēties sev lasāmvielu.

Ideja aizgūta no Vācijas, kur šī tradīcija doties aklajā randiņā ar grāmatu kļūst arvien populārāka. Pamēģināsim arī mēs sagādāt viens otram pārsteigumu un jautrus brīžus!

Bibliotēku misija, krājumi un pakalpojumi ir pielāgojušies lietotāju vajadzībām un vēlmēm – bieži vien tādā veidā, kas pirms dažiem gadiem nebūtu iedomājams. Bibliotēkā pieejamas jaunākās informācijas tehnoloģijas, arī e-grāmatas. Tomēr pārmaiņām nav obligāti jāizraisa vērtību nomaiņa.  Grāmatai ir neatsverama nozīme informācijas piekļuvei, zināšanām un kultūrai, atbalstot mācīšanos, radošumu un inovācijas. Grāmata iedrošina un iedvesmo sabiedrību.

Atpakaļ