BIBLIOTĒKU NEDĒĻA

18.04 - 24.04

Bibliotēku nedēļa regulāri, kopš 1997. gada, pēc Latvijas Bibliotekāru biedrības ierosinājuma, tiek rīkota aprīlī. Šogad Bibliotēku nedēļa ir no 18. līdz 24. aprīlim. Šīs nedēļas vadmotīvs – “Attiecības. Sadarbība. Kopiena.” Bibliotēka ne tikai nodrošina pieeju informācijai un zināšanām, mākslinieciskās jaunrades attīstībai, kultūrai, izklaidei un mūžizglītībai, bet ir arī vieta, kurā nepārtrauktā kustībā tiek savienoti un apvienoti līdzcilvēki un viņu intereses. Tāpēc bibliotēkas piedāvā dažāda satura literatūru popularizējošus pasākumus:

  1. Jēkabpils Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļa laipni aicina visus iesaistīties Bibliotēku nedēļas aktivitātēs un pieteikt skolēnus bibliotekārajām stundām zvanot pa tālruni – 65221303 vai atnākot uz bibliotēku.
  2. 20. aprīlī plkst. 15.00 Jēkabpils Galvenās bibliotēkas lasītavā aicinām uz Jāņa Amata grāmatas “Jēkabpils frontes lokā 1914 – 1918” atvēršanu.

Jānis Amats ir novadpētnieks, Jēkabpils Goda pilsonis. Autors ir mēģinājis ar arhīva materiālu palīdzību pastāstīt, kas tad bija Jēkabpils placdarms Vācijas – Krievijas frontē. Gatavojot materiālus par kara darbību Jēkabpils placdarmā, atklājās, ka Krievijas impērijas armijas vienību sastāvā ir karojuši arī latviešu karavīri un virsnieki, kuri vēlāk varonīgi cīnījās par Latvijas neatkarību un tika apbalvoti ar Lāčplēša kara ordeņiem.

  1. Jēkabpils Galvenās bibliotēkā 21. aprīlī plkst. 10.00 norisināsies Jēkabpils reģiona un Neretas novada publisko un skolu bibliotēku darbinieku sanāksme
  1. No 4. līdz 29. aprīlim Jēkabpils Galvenās bibliotēkā apskatāma plaukta izstāde “Grāmatas visām paaudzēm”

23. aprīlī atzīmē atzīmē arī Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības dienu. Šīs svētku dienas moto – “Lasām pa vecam, lasām pa jaunam”. JGB veidotās izstādes “Grāmatas visām paaudzēm” pamatā izmantots šis moto. Izstādē izliksim grāmatas, kuras jauniešu auditorijai bija topā pagājušā gadsimta 60. – 70. gados un mūsdienās.

  1. Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā – orientēšanās spēle “Ejam pa bibliotēkas ejām!”.

Visas Bibliotēku nedēļas laikā JPB Bērnu literatūras nodaļa apmeklētājiem piedāvā piedalīties orientēšanās spēlē, kuras laikā jāizstaigā abi bibliotēkas ēkas stāvi. Apmeklējot visas bibliotēkas nodaļas un katrā no tām, veicot kādu, šai nodaļai atbilstošu uzdevumu, dalībnieks kontrolkartiņā saņems kompostrētu atzīmi. Pēc distances veikšanas, uzrādot aizpildītu kontrolkartiņu, katru dalībnieku gada dāvaniņa.

  1. Konkurss “Jēkabpils – grāmatā”.

JPB Bibliotēku nedēļas ietvaros aicina pārbaudīt zināšanas un piedalīties konkursā “Jēkabpils – grāmatā”. Konkursa jautājumus meklējiet www.jpb.lv un www.jkp.lv, kā arī JPB profilos sociālajos tīklos draugiem.lv, facebook.com.

Atbildes jāiesniedz JPB vai jāsūta uz e-pastu: jpb@zednet.lv līdz 20. aprīlim. Lūdzam norādīt savu vārdu, uzvārdu, telefonu vai e-pastu.  Konkursa rezultātus paziņosim 22. aprīlī. Uzvarētāju gaida pārsteiguma balva!

Atpakaļ