Bluķa vakars Zemnieku sētā “Atpūtas”

17.12.2022 | plkst.13.00 - 18.00
Mūsu ģimenē un sētā Jaunais gads nesākas 1. janvārī, bet gan pēc Ziemas saulgriežiem. Šogad veco gadu gribam aizvadīt īpašāk un kopā ar Tevi, tāpēc esam radījuši vienkāršu, taču jauku pasākumu!
Mūsu senčiem Bluķa vakars bija kārtējie jestrie svētki – atradu spilgtu citātu:
Bluķa vakars sakrīt kopā ar mūsu svētku vakaru ap ziemas svētkiem. Šis bija tiem īsti plosīšanās un dzeršanas laiks, kur tie, visādi izērmojušies, it bezkaunīgi un lopiski dzīvoja. Tad mēdze lielu smagu bluķi apkārt vazāt, to vilkdami ar lūku virvēm, un vēla to ar lielu gavilēšanu no viena ciema un nama uz otru un galā sadedzināja.
/K. Šulcs, Kurzemes stāstu gr. 1832./
Mēs svinēsim mazliet dziļāk, vēl skaistāk un tā, lai visi atceras!
🎄Pasākums ļoti piemērots ģimenēm ar bērniem.
🎄Paredzēts neliels svētku tirdziņš no plkst 13:30 līdz 15:30. Būs medus, bišu produkti, skaisti adījumi, veselīgi gardumi, dabīgā kosmētika, piparkūkas, Kipuru pasta un noteikti vēl kaut kas. Atbalstīsim mūsu un apkārtējo novadu mazos ražotājus!
🎄 Pasākums sadalīts divās daļās:
13:30-15:30 – tirdziņš, zirga kamanas, rotājumu darbnīca, cienasta baudīšana (tamdēļ vien ir vērts atbraukt!!!)
15:30 – 17:30 – pasākuma aktīvā daļa kopā ar folkloras kopu “Tīrums” – darināsim lāpas, dziedāsim, dancosim, iesim rotaļās, vilksim Bluķi.
🎄Uzdevums bērniņam, kas vēlas piedalīties Laimes Akā – braucot pie mums, atvest vienu savu mantu, kas pašam apnikusi, bet ir gana laba, lai uzdāvinātu citam. Liksim iekšā akā! Laimes Akā spainis tiks gremdēts ap 14:30. Nenokavē!
🎄Paņem līdzi pērnā gada vainadziņu un adītu cimdu pāri. Noderēs rituālam!
🎄Par rotājumu darbnīcu, braukšanu zirga kamanās un saimnieces cienastu atsevišķi jāmaksā nav.
🎄Dalības maksa pasākumā nav. Ieeja par brīvprātīgu ziedojumu. Kam eiro, kam simts, to izlemjat Jūs. Galvenais – turam godā senču tradīcijas un vēršam tās par mūsējām!
Atpakaļ