Blūza koncerts – Latvian Blues Band un Big Daddy Wilson

11.02.2018 - plkst.17.00

Krustpils kultūras namā 11. februārī plkst. 17.00 viesosies Eiropas blūza fenomens “Latvian Blues Band” un blūza leģenda Big Daddy Wilson (ASV). Mūziķi jau vairākkārt kopā uzstājušies dažādos pasākumos gan Latvijā, gan ārpus tās.

Daudziem mūziķiem, kas devušies uz Eiropu, atraduši savas mājas te un, kas “atveduši” blūzu sev līdzi, šeit veiksmīgāk izdevies uzsākt blūzmeņa karjeru. Viens no tiem ir arī Big Daddy Wilson.

Big Daddy Wilson ir mūziķis, dziesmu autors no Amerikas Savienotajām Valstīm (turpmāk ASV), kurš savas mājas ir atradis Vācijā. Big Daddy Wilson 16 gadu vecumā pametis skolu, pēc pāris gadiem pievienojies ASV armijai, nosūtīts dienēt uz Vāciju, iepazinies ar savu topošo sievu, palicis Vācijā un savu dzīvi sācis veidot tur. Big Daddy Wilson par blūzu teic: “Es satiku blūzu te, Vācijā. Pirms tam es nezināju, kas ir blūzs. Tieši šeit es atradu savas dvēseles daļu, kas no manas dzīves bija pazudusi tik sen…”

Big Daddy Wilson par “Latvian Blues Band” saka: “Šie puiši ir lieliski! Viņi spēlē ļoti dziļi – ar sirdi un dvēseli. Brīnišķīgs blūzs!”

Nešaubīga pārliecība, ka blūzs arī 21. gadsimtā ir pamatu pamats, “Latvian Blues Band” ir ļāvusi kļūt par vienu no starptautiski pazīstamākajām latviešu grupām. Grupu atzinīgi novērtējuši daudzi blūza eksperti ASV un Eiropā. Leģendārais ģitārists un blūza eksperts Bobs Margolins pasaules vadošajā blūza žurnālā “Blues Revue” publicēja rakstu par “Latvian Blues Band” kā Eiropas blūza fenomenu.

“Latvian Blues Band” ir viena no starptautiski pazīstamākajām latviešu grupām. Grupas mājvieta kopš 2000. gada bija Bites Blūza Klubs – vienīgais blūza klubs Rīgā un Baltijā –, kur “Latvian Blues Band” uzstājušies ar neskaitāmiem blūza māksliniekiem: John Primer, Carlos Johnson, Bob Margolin, Carey Bell, Sugar Ray Norcia, Monster Mike Welch, Darrell Nulisch, Duke Robillard, Bruce Katz, Bryan Lee, Al Coplay, Phill Guy, Rico McFarland, Zora Young un citiem.

Līdz šim “Latvian Blues Band” ir izdevuši 4 pašu producētus koncertierakstu albumus. 2009. gada sākumā “Latvian Blues Band” beidzot izdod savu pirmo studijas albumu “Unreal”, kurā no 14 dziesmām 10 ir grupas oriģinālkompozīcijas.

Vairāk informācijas par mūziķiem: www.latvianbluesband.com/lv; www.bigdaddywilson.com

Biļetes “Biļešu Paradīzē” kasēs un internetā https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/60804

Biļešu cena 9 €, 12 €, 14 €

Atpakaļ