Brīvdabas KINO / Latviešu filmu nedēļa – filma “Ceplis”

27.07 - 28.07 - plkst.22.30

Latviešu filmu nedēļas ietvaros Kino Placī 27. un 28. jūlijā plkst. 22.30 tiks demonstrēta filma “Ceplis”, kas uzņemta pēc Pāvila Rozīša romāna “Ceplis”. Joprojām aktuāla un stilistiski smalka satīra par mūžīgiem netikumiem un arhetipiskām vājībām, izcili aktierdarbi, ar filmas dramaturģiju saskaņots vizuālais risinājums kadra koloristikā.

20. gadsimta 20. gadi Latvijā. Uzņēmīgais Edgars Ceplis nodibina akciju sabiedrību, lai no Latvijas māla ražotu ķieģeļus eksportam, viņa projektā iesaistās daudzi, cerot uz solīto milzu peļņu.

Drīz Ceplis aizraujas ar sava kantora mašīnrakstītāju Austru Zīli, bet bizness tikmēr, atstāts novārtā, turklāt izrādās, ka Cepļa izvēlētais māls ražošanai nav derīgs. Kamēr neviens to nav uzzinājis, Ceplis ātri savērpj intrigu, un par akciju sabiedrības vadītāju kļūst Nagaiņa znots Sausais.

Režisors – Rolands Kalniņš

Scenārija autors – Viktors Lorencs

Operators – Gvido Skulte

Mākslinieks – Uldis Pauzers

Mūzikas autors – Marģeris Zariņš

Galvenajās lomās: Eduards Pāvuls, Gunārs Cilinskis, Helga Dancberga, Regīna Razuma, Aivars Siliņš, Velta Straume, Rolands Zagorskis, Lidija Freimane, Artūrs Dimiters, Uldis Reinis Dumpis, Oļģerts Kroders, Rostislavs Gorjajevs, Juris Strenga, Imants Adermanis, Līga Liepiņa, Modris Cers, Edgars Liepiņš, Harijs Gerhards, Margarita Vilcāne, Harijs Avens, Jānis Zenne

Filmas žanrs – spēlfilma

Izdevējvalsts, gads – Latvija, 1972

Pirmizrāde Latvijā – 7.12.72.

Filmas garums – 90 min

 

Ja laika apstākļi izskatās nelabvēlīgi, pārliecināties, vai seanss notiks, var, piezvanot pa tālruni 29534870. Iesakām nodrošināties ar pretodu līdzekļiem un piemērotu apģērbu.

Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē un Kino Placī

Biļetes cena 2 €

Bērniem līdz 7 gadu vecumam – ieeja bez maksas

Atpakaļ