Brīvdabas kino seansi Kino pagalmā. Filma “Žans Pols Gotjē: frīks un šiks”

19.07 - 22.07 - plkst.22.30 Mežrūpnieku iela 2

No 19. līdz 22. jūlijam plkst. 22.30 Kino pagalmā (Mežrūpnieku ielā 2) aicinām uz brīvdabas kino seansiem. Vasaras vidu pavadīsim modes ieskaņās, skatoties dokumentālo filmu “Žans Pols Gotjē: frīks un šiks”.

“Frīks un šiks” ir krāsains deju un modes skates sajaukums daudzveidīgas mūzikas pavadījumā — no disko līdz pankam, piedaloties aktieriem, dejotājiem un cirka māksliniekiem; tā ir Žana Pola Gotjē sava veida grēksūdze. Īpaši šai filmai augstās modes mākslinieks ir radījis desmitiem kostīmu. Vārds “frīks” nosaukumā nav iekļauts nejauši – par frīkiem modes mākslinieks mīļi sauc cilvēkus, kuri ir apzinājušies un pieņēmuši to, ka ir atšķirīgi no citiem.

Kas ir ekstravagantā provokatora Gotjē augstā mode? Viņa stilā savienots nesavienojamais. Gotjē allaž ir bijis pārmērīgi seksuāls, pārlieku grezns un vienlaikus ļoti patiess un vienkāršs. Kas viņam kopīgs ar režisoriem Pedro Almodovaru, Pīteru Grīneveju, Liku Besonu un Žanu Pjēru Ženē? Kas bija Žana Pola Gotjē pirmā mūza un pirmā modele? No kurienes ņemti dažādie simboli, kas atainoti mākslā un klātesoši viņa skatēs? Dokumentālā filma ŽANS POLS GOTJĒ. FRĪKS & ŠIKS ir aizraujošs ceļojums cauri laikiem modes ģēnija ekscentriskajā Visumā.

Režisors: Jans Lenorē.
Lomās: Žans Pols Gotjē, Tonija Maršala, Rosija de Palma, Mariona Motina, Mariona Kotijāra, Katrīna Denēva, Žils Blanšārs, Mišlēna Prela un citi.

Izdevējvalsts, gads: Francija, 2018.
Kinoteātros Latvijā no: 21.01.2022.
Žanrs: dokumentāla filma, mode.
Filmas garums: 1 h 36 min.

Ieteicamais vecums: 12+
Filmas treileris: https://www.youtube.com/watch?v=jWGJ_SJY7MQ
Filma angļu, franču un spāņu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Biļetes iespējams iegādāties pirms seansa. Biļetes cena 3 eiro.

Ja laika apstākļi izskatās nelabvēlīgi, pārliecināties, vai seanss notiks, var, piezvanot pa tālruni 20371536. Par labsajūtu filmas skaitīšanās laikā lūgums maksimāli parūpēties katram pašam – paņemt līdzi siltāku šalli, pledu, pretodu līdzekli.

 

Atpakaļ