Ceļojošā IZSTĀDE “Maksims Bogdanovičs. Dzīve un daiļrade”

02.05 - 30.05

Maksims Bogdanovičs ir viens no ievērojamākajiem baltkrievu dzejniekiem, arī valodnieks un kritiķis. Viņa dzejoļi ir piepildīti ar dzīves mīlestību, dabas skaistuma sajūtām, romantiskām un filozofiskām domām. Dzejnieks tulkojis baltkrievu valodā Ovidija, Goracija, Dantes, Homēra, Heines, Fridriha Šillera, Aleksandra Puškina, Ādama  Mickeviča, Vladislava Sirokomli darbus, krievu valodā – Tarasa Ševčenko, Ivana Franko darbus. Dzejnieka vārds iekļauts UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā. 2016. gadā atzīmēja dzejnieka, prozaiķa, kritiķa, publicista,   baltkrievu literatūras klasiķa  125. gadadienu.

 Baltkrievu dzejnieka darbi tulkoti divdesmit valodās, ar tiem varēja iepazīties Lielbritānijas, Vācijas, Polijas, Krievijas, Francijas iedzīvotāji. Maksims Bogdanovičs nodzīvoja ļoti īsu, bet radošuma pilnu dzīvi.

Ceļojošā izstāde ir veidota no Maksima Bogdanoviča literārā muzeja materiālu fondiem (Minska, Baltkrievija). Izstāde uz Jēkabpili atceļojusi pateicoties sadarbībai ar Jēkabpils baltkrievu biedrību “ Spatkanne’’.

Izstāde par Maksima Bogdanoviča daiļradi būs skatāma Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā (Rīgas iela 212) līdz 2017. gada 30. maijam. Sirsnīgi aicinām!

Atpakaļ