Diskusija ar mākslinieku un Saeimas deputātu Aigaru Bikši

13.08.2021 - plkst.14.00

Piektdien, 13. augustā plkst. 14.00 omulīgajā pagalmā pie Jēkabpils pilsētas bibliotēkas notiks kultūras un izglītības darbinieku, aktīvistu tikšanās ar Saeimas deputātu Aigaru Bikši, lai neformālā gaisotnē pārrunātu  izaicinājumus, kas šo nozaru profesionāļus sagaida rudenī.

Iecerēts apspriest izglītības un kultūras nozares aktuālos jautājumus un notikumus, pārrunājot un iezīmējot aktuālos izaicinājumus tieši Jēkabpilī un tās tuvumā, kā arī mēģināt rast atbildes un iespējas tos veiksmīgāk risināt. Tāpat iecerēts pārrunāt jautājumus, kas šobrīd tiek izskatīti vai drīz nonāks Saeimas atbildīgajā komisijā.

Tēlnieks un Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Aigars Bikše kopš pagājušā gada decembra 13. Saeimā pārstāv apvienību “Attīstībai/Par”. Pavasara sesijā visaktīvāk darbojies Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā, kur kopā ar kolēģiem strādāts, lai nodrošinātu atbalstu studentiem no daudzbērnu ģimenēm, kā arī padarītu augstāko izglītību atvērtāku ārvalstu pasniedzējiem.

Gan šo, gan citu jautājumu skatīšanas procesā iesaistīti kultūras un izglītības nozares pārstāvji un notiek aktīvas konsultācijas ar saistīto jomu ekspertiem un speciālistiem. Tādēļ likumsakarīga arī ir šādu reģionālo tikšanos organizēšana, lai pēc iespējas skaidrāk sadzirdētu aktuālās problēmas un vajadzības, kā arī kvalitatīvāk pārstāvētu Zemgales reģiona intereses ikdienas lēmumu pieņemšanas procesos.

Gaidāmas vairākas šāda formāta sarunas: pirmā norisināsies Aizkrauklē, otrā saruna gaidāma 13. augustā plkst. 14.00 Jēkabpilī, pagalmā pie bibliotēkas (Pormaļa ielā 11) un trešā tikšanās notiks Bauskas Kultūras centrā 20. augustā plkst. 16.30. Aktuālajam pasākumu plānam iespējams sekot Facebook platformā, jo šo notikumu sarakstu iecerēts papildināt. Ja vēlaties pārspriest kādu aktualitāti vai organizēt papildu tikšanos, aicinām sazināties individuāli, rakstot uz aigars.bikse@saeima.lv.

Ievērojot attiecīgajā brīdī valstī noteiktos drošības pasākumus, sarunās klātienē piedalīties aicinātas ikviena vakcinēta, Covid-19 pārslimojusi vai testēta persona, kura var uzrādīt derīgu sertifikātu. Pasākuma laikā notiks fotografēšana vai īslaicīga filmēšana, iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātes nolūkos.

 

Atpakaļ