Dokumentālā FILMA “Dotais lielums: mana māte”

02.02.2018 - plkst.15.00

Jēkabpils Tautas nama Kino Mītnē 1. februārī plkst. 18.00 un 2. februārī plkst. 15.00 un plkst. 18.00 tiks demonstrēta režisores Ievas Ozoliņas dokumentālā filma “Dotais lielums: mana māte”. 

Aizkustinošs un reizē ironisks stāsts par mātes mīlestības destruktīvo un reizē radošo spēku. Raitim nav draudzenes un ir maz pieredzes ar pretējo dzimumu. Izjūtot psiholoģisku atkarību no mātes, viņš viņu iesūdz viņu policijā par emocionālu šantāžu. Ielūkojoties talantīga matemātiķa pasaulē, filma akcentē trauslo robežu starp mātes lomu un pieauguša vīrieša atbildību par savu dzīvi.

Režisores Ievas Ozoliņas dokumentālā filma “Dotais lielums: mana māte” pasaulē nozīmīgākajā dokumentālo filmu festivālā IDFA Amsterdamā saņēma žūrijas balvu. Festivāls IDFA par filmu rakstīja: “Ārkārtīgi intīmais tuvums ar filmas varoņiem, ko režisore un operators spēj panākt, ir pārsteidzošs.”

Filmas producente Madara Melberga (FA Filma) uzsver, ka IDFA Amsterdamā var uzskatīt par “olimpiskajām spēlēm” dokumentālajā kino. Latvijas vēsturē šis ir otrais gadījums pēc Ivara Selecka leģendārās “Šķērsielas” (1989), kad latviešu režisora filma gūst šāda mēroga panākumus.

Ievai Ozoliņai šī ir otrā pilnmetrāžas dokumentālā filma pēc “Mans tēvs baņķieris”, kura 2015. gadā ieguva Lielo Kristapu kategorijā Labākā debija un ir viena no visu laiku skatītākajām dokumentālajām filmām Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Režisors: Ieva Ozoliņa

Producente: Madara Melberga

Scenārija autore: Ieva Ozoliņa

Filmas žanrs – dokumentālā filma

Izdevējvalsts, gads – Latvija, 2017

Pirmizrāde Latvijā – 4.01.2018.

Filmas garums: 104 min

Filmas treileris: https://www.youtube.com/watch?v=Pr2MaSNjIPE

Filma tiek demonstrēta latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā.

Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē

Biļetes cena 2 €

 

Atpakaļ