Dokumentāla FILMA “Putina liecinieki”

17.01.2019 - plkst.18.00

17. un 18. janvārī plkst. 18.00 Kino Mītnē Jēkabpils Tautas namā būs iespēja noskatīties režisora Vitālija Manska dokumentālo filmu “Putina liecinieki”.

Latvijā dzīvojošā Krievijas dokumentālista Vitālija Manska filma aktīvi ceļo pa pasauli un kļuvusi par festivālu hitu. Unikāli materiāli, kurus Manskis uzņēmis, kad Putins nāca pie varas (tolaik režisors būtībā piedalījies viņa mitoloģijas radīšanā), šajā 2018. gadā veidotajā darbā ir kļuvuši par izejvielu iznīcinošam Krievijas varas elites uzšķērdumam. Izmantojot rafinēti veidotu aizkadra komentāru, subjektīvu interpretāciju un paša filmētus arhīva materiālus, Manskis ir radījis iedarbīgu vēstījumu par varu un tās manipulācijas mehānismiem. /Dita Rietuma “Diena”/

Dokumentālajā filmā atainotie notikumi sākas 1999. gada 31. decembrī, kad Krievija tika iepazīstināta ar tās jauno prezidentu. Filmas pamatā ir Mansku ģimenes privātā arhīva video un Vitālija Manska filmu darba materiāli, kas līdz šim nav nonākuši līdz ekrānam. Tie ir unikāli dokumentāli kadri par patiesajiem cēloņiem un sekām operācijai “Pēctecis”, kuras rezultātā Krievija ieguva prezidentu, kurš joprojām vada valsti.

Filmas varoņi ir Mihails Gorbačovs, Boriss Jeļcins, Vladimirs Putins un Krievijas tauta, kas, kā parasti, ir kluss liecinieks savam liktenim.

Režisors, scenārija autors: Vitālijs Manskis
Montāžas režisore: Gunta Ikere
Skaņu režisors: Anrijs Krenbergs
Komponists: Kārlis Auzāns

Pirmizrāde Latvijā: 23.10.2018

Filmas žanrs: dokumentālā filma

Izdevējvalsts, gads: Latvija / Šveice / Čehija, 2018

Filmas ilgums: 1 h 44 min

Filma krievu valodā ar latviešu subtitriem
Vecuma ierobežojums: 7+

 

Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē

Biļetes cena 2 €

Atpakaļ