Dzejas dienās Jēkabpilī 2023 “Dzeja elpo”

08.09 - 15.09
Septembrī godinām dzeju!
Jēkabpilī Dzejas dienas atzīmēsim no 8. līdz 15. septembrim ar devīzi “Dzeja elpo”. Dzeja ir katrā no mums, uz ielām, mūzikā, vārdos, darbos. Dzeja ir ceļā un sarunās. Dzeja elpo it visur!
 
Dzejas dienu aktivitātes Jēkabpilī uzsāksim jau 8. septembrī, kad Vecpilsētas laukumā norisināsies starptautiska akcija “Sirds uz perona”. Akcijas laikā ikviens, kurš vēlas piedalīties, ir aicināts plkst. 19.00 pulcēties īpaši Dzejas dienām izveidotā pieturā “Jēkabpils vecpilsēta” un nolasīt kādu no saviem mīļākajiem dzejoļiem, kas veltīti tēmai “Spēka vārdi”.
Tā pat, 8. septembrī, plkst. 19.00, Krustpils kultūras centrā norisināsies koncerts “Latviešu un gruzīnu balsis”. Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties Krustpils kultūras centra un Jēkabpils tautas nama kasēs.
 
11. septembrī Jēkabpilī norisināsies nu jau ikgadēja tradīcija – akcija “Sirds uz trotuāra”, kuras ietvaros aicinām skolēnus, vecākus un citus interesentus rakstīt ar krītu savas mīļākās dzejas rindas pilsētvidē uz trotuāriem.
 
No 11. septembra līdz 23. septembrim Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Bērnu un jauniešu apkalpošanas nodaļā (A. Pormaļa ielā 11) norisināsies vārdu spēle 1. -6. klašu skolēniem “Sīko burtu rotaļa”.
 
12. septembrī plkst. 16.00 Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Novadpētniecības lasītavā (Pasta ielā 39) norisināsies tikšanās ar dzejnieka Imanta Ziedoņa deviņdesmitgadei veltītās ceļojošās izstādes “Es atkal neatvados” veidotāju, mākslinieci Velgu Vītolu-Kļavu. Izstāde apskatāma visu septembri.
 
13. septembrī Krustpils kultūras centrā plkst. 14.00 norisināsies dažādu paaudžu dzejnieku dzejas lasījumi. Tajā piedalīsies Iveta Šimkus, Artis Ostups un Jānis Rokpelnis. Sarunu vadīs Sintija Kampāne – Štelmahere, bet par muzikālo noformējumu rūpēsies Alise Kļaviņa.
 
14. septembrī plkst. 16.00 Jēkabpils pilsētas bibliotēkas pagalmā (A.Pormaļa iela 11) norisināsies tradicionālās “Runčuka pantiņu kaujas”, kurās piedalīsies Jēkabpils pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes.
 
15. septembrī pēc neilga pārtraukuma Jēkabpils ielās atgriežas “Dzejas busiņš”, kas šogad kursēs 2. autobusa maršrutā no plkst. 9.00 līdz 14.00. “Dzejas busiņā” notiks dažādas aktivitātes – dzejas lasījumi, muzikāli priekšnesumi, kā arī konkursi “Dzejas busiņa” pasažieriem. Dzejas lasījumos piedalīsies dienas centra “Kopā būt” dalībnieki, Lauma Kalniņa, Aigars Godiņš, Gints Audzītis un citi.
 
Tā pat visu septembri Jēkabpils novada Galvenajā bibliotēkā ir apskatāma tematiska izstāde “Dzejas dienas. Viss Elpo Zem Saules / Rūta Skujiņa/’’, savukārt Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Bērnu un jauniešu apkalpošanas nodaļā (A. Pormaļa ielā 11) apskatāma grāmatu izstāde “Nāc vārduratos vizināties” – rakstniecei Inesei Zanderei – 65.
 
Uz tikšanos Dzejas dienās!
 
Pasākumi ir bez ieejas maksas, ja nav norādīts citādi.
Pasākumu laikā iespējama fotografēšana un filmēšana.
 
Dzejas dienas Jēkabpilī organizē Jēkabpils novada kultūras pārvalde sadarbībā ar Jēkabpils autobusu parku, Jēkabpils novada Galveno bibliotēku, kā arī Jēkabpils pilsētas bibliotēku.
Atpakaļ