Dzejas un mūzikas izrāde “Ziemeļnieks”

15.03.2023 - plkst.19.00 Salas Tautas nams

15. martā pl. 19.00 Salas Tautas namā būs skatāma Mārtiņa Vilsona dzejas un mūzikas izrāde “Ziemeļnieks”. Izrādē Jāņa Ziemeļnieka dzeja, Jura Kulakova un Svena Vilsona mūzika; uz skatuves – Mārtiņš Vilsons Svens Vilsons (ģitāra) un Gustavs Vilsons (kontrabass).

Jānis Ziemeļnieks jeb īstajā vārdā Jānis Krauklis ir Ziemassvētku brīnums latviešu literatūrā. Dzimis Ziemassvētku vakarā, bargā ziemā, ziemeļvidzemē. Visu mūžu tiecies pēc saules, siltuma, sapratnes un mīlestības. Trausla un jutīga dvēsele, cilvēks ar  nospriegotiem nervu galiem, dziļā vientulībā un ilgās pēc cilvēcīgas tuvības un atbalsta. Tas caurstrāvo Ziemeļnieka dzeju. Latviešu literatūrā dēvēts par pārdzīvojuma dzejnieku, kuram dzeja bija kā psihoanalīze un meditācija.

Mārtiņš Vilsons saka:

Ziemeļnieks ir ģeniāls! Es viņu redzu noslēpumainu, savrupu, ar degošām acīm, kuras viņš slēpj aiz melnām brillēm, bet DVĒSELI noslēpt nevar, tāpat kā atkarību. Lai ko arī Ziemeļnieks rakstītu, man vienmēr kā atgādinājums skan : “ . . . uz kapa mums reiz visiem zaļos smilgas”. Ziemeļnieks atgādina, ka mīlestība paiet, ka mēs nemākam būt uzticīgi viens otram, ka laimi meklējam lietās, kur tās nav. Par to, ka nemākam degt. Par sapņu un ilgu piepildījumu, kas  paliek tāls un neaizsniedzams. 

“Ziemeļnieks” ir otrā Mārtiņa Vilsona veidotā dzejas izrāde, kas savu pirmizrādi piedzīvoja 2022.gada augustā. Pirmā izrāde saņēma plašu atzinību – par dzejnieka daiļrades vērtību apliecinājumu izrādē “Čaks lauku mierā Vilsona verandā” Mārtiņam Vilsonam 2021. gadā tika pasniegta Aleksandra Čaka balva.

Izrādi papildina un emocionāli bagātina Jura Kulakova dziesmas ar dzejnieka vārdiem no cikla “Ētera odējs” (2008) un Svena Vilsona kompozīcijas.

Izrādē piedalās Mārtiņš Vilsons, Svens Vilsons (ģitāra) un Gustavs Vilsons (kontrabass). “Mayra” darināti mākslinieku skatuves tērpi.


LTV1 sižets pirms pirmizrādes šeit: https://www.youtube.com/watch?v=woOb21q9Wjw

Latvijas Radio 3 intervija ar M.Vilsonu un S.Vilsonu šeit: https://klasika.lsm.lv/lv/raksts/pa-celjam-ar-klasiku/ziemelnieks-vilsonu-veranda.-saruna-ar-martinu-vilsonu-un-svenu-.a164273/


Izrādes ilgums 1h 15min.

Biļešu cenas 7,-, 10,- un 12,- EUR.
Biļetes no 21. februāra var iegādāties Salas Tautas nama administrācijā biļešu tirdzniecības laikos. Informācija un biļešu rezervācija, zvanot pa tālruņa numuru 20233947.

Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Materiāli var tikt publicēti mājas lapā, informatīvajos izdevumos un sociālajos tīklos.

Atpakaļ