DŽEZA KONCERTS – Peirani un Parizjēns (Francija)

02.10.2016 - plkst.16.00

2. oktobrī plkst. 16.00 Krustpils kultūras namā norisināsies džeza koncerts, kurā klausītājus priecēs mūziķu duets no Francijas – Vensāns Peirani (akordeons) un Emils Parizjēns (saksofons).

“Belle époque”

Instrumentu duets, kas izraisa vētru. Akordeonista Vensāna Peirani un saksofonista Emila Parizjēna muzikālā saskaņa ir ideāla. Mūziķi izpilda džezu no tā laika, kad tas vēl bija jautrs un tautā populārs, vienlaicīgi virtuozs un viegls. Abus vieno kopīga aizraušanās ar galvu reibinošām skaņas piruetēm. Uzmanīgi ieklausoties viens otrā, šie mūziķi ir atvērti jebkurai muzikāli aizraujošai improvizācijai. Mūziķu tehniskajai varēšanai nav robežu!

Akordeonists Vensāns Peirani un saksofonists Emils Parisjēns – netipisks un radošs duets!

Vensāns Peirani un Emils Parizjēns ir vienas paaudzes mūziķi, abi trīsdesmitgadnieki. “Belle époque” ir dueta pirmais albums, kas ir paspējis iegūt augstu atzinību ne tikai Francijā, bet citviet pasaulē. Albuma ievadā ir improvizācijas par divām soprāna saksofona meistara, Parīzē dzīvojoša amerikāņu saksofonista Sidneja Beketa (Sidney Bechet, 1897 – 1959) mazpazīstamām kompozīcijām. Tad seko improvizācijas par Djuka Elingtona tēmu, par džeza klasisko repertuāru agrāko laiku stilā un par 1909. gada regtaima tēmu. Nākamās četras kompozīcijas sacerējuši paši mūziķi un tās ir kā tramplīns uz avangarda kompozīcijām. Abus vieno kopīga aizraušanās ar galvu reibinošām skaņas piruetēm. Uzmanīgi ieklausoties viens otrā, šie mūziķi ir atvērti jebkurai muzikāli aizraujošai improvizācijai. Mūziķu tehniskajai varēšanai un enerģijai nav robežu!

“Belle époque” ir intriģējošs albums ne tikai savas muzikālās novitātes dēļ, bet arī tāpēc, ka tas ierakstās zināmās muzikālās tradīcijās. Ir vienkārši neticami klausīties, cik harmoniska ir šo mūziķu saspēle, kā viņi viens otram atsaucas, vai tas būtu Peirani, kas pastiprina saksofona izpildīto melodiju skaņdarbā “Hysmn” ērģelēm līdzīgās skaņās, vai arī kā abi divi pārveido “St James Infirmary” skaņu eksperimentā. Albumu “Belle époque” var uztvert vairākos veidos . Pirmkārt, kā atsauci uz tautas vai tradicionālo mūziku, kurai Parizjēns un Peirani ir piederīgi, bet no otras puses to var uzskatīt par vīziju kā jaunas ēras sākumam mūzikā, kurai viņi vēl pieder un kurā džeza mūzika pārkāpj vecās robežas, la sasniegtu brīvību un skaistumu.

Vairāk informācijas par mūziķiem – http://www.vapaataanet.fi/vincent-peirani-emile-parisien-baltic-tour-autumn-2016/

 

IF_logo-white_CMYK   rigas-karte-logo-2016

Koncertus Latvijā atbalsta Francijas institūts un Rīgas Karte.

Biļetes Jēkabpils Tautas nama un Krustpils kultūras nama kasēs. Biļešu cena 3 €, 5 €.

Atpakaļ