Dziedātājs Laimis Rācenājs ar koncertu “Divas sārtas ķiršu ogas” Kalna pagasta tautas namā

05.05.2023 - plkst.17.00

Dziedātājs Laimis Rācenājs ar koncertu “Divas sārtas ķiršu ogas” Kalna pagasta tautas namā

Piektdien, 5. maijā, plkst. 17.00 Kalna pagasta Tautas namā notiks Laimja Rācenāja koncerts veltīts Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienai. Tā būs tikšanās mūzikā, sarunās un atklāsmēs. Koncertu rīko Kalna pagasta Tautas nams.

Laimja Rācenāja koncerti vienmēr ir kā ceļojumi pa dažādiem mūzikas žanriem – no džeza ritmiem līdz dažādu tautu mūzikai. Tā būs arī šoreiz.

Laimis ir dziedājis 20 dažādās pasaules valodās un pabijis vairāk nekā 50 pasaules valstīs. Īpaši tuvas dziedātājam ir Latīņamerikas tautas melodijas.

Laimja repertuārā ir arī mūžam zaļās melodijas – evergrīni (evergreens – angļu val.). Šīs melodijas pasaulē vēl joprojām ir tikpat populāras kā pirms 30, 50 vai 80 gadiem.

Koncertā skanēs R. Rodžersa, Dž. Geršvina, A. K. Žobima, H. Arlena, P. Makartnija, Dž. Lenona, I. Kalniņa, R. Paula u.c. komponistu dziesmas, piemēram, “Girl from Ipanema”, “Summertime”, “Autumn leaves”, “Michelle”, “Mežrozīte” u.c. Vairums no tām sarakstītas laika posmā no 1920. līdz 1970. gadam. Šīs dziesmas ir sarakstītas tik meistarīgi, ka tās pielāgojamas jebkādiem tempiem un mūzikas žanriem. Daudzi mūzikas kritiķi jau sen tās ir iekļāvuši mūzikas zelta fondā un kultūras kanonā, dēvējot tās par klasiku.

Kā pārsteigums koncertā izskanēs arī Laimja Rācenāja autordziesmas.

Koncerts notiks vienā daļā.

Laimis Rācenājs pabeidzis G. Otsa Mūzikas koledžu Tallinā, bet izglītojies daudz un dara to joprojām, jo ir pārliecināts, ka izpildījuma kvalitāti un saturu nosaka ne tikai muzikālā pieredze, bet eksistenciālā pieredze kopumā. Iespējams, ar šo faktu ir izskaidrojama dziedātāja vēlme izmēģināt sevi dažādos žanros, stilos un sastāvos, lai gan Laimis pats sevi uzskata par džeza dziedātāju.

Muzicējis kopā ar gandrīz visiem redzamākajiem džeza mūziķiem Latvijā un Igaunijā. Dziedātājam bijuši nozīmīgi koncerti un muzikālie projekti kopā ar Igaunijas Radio kori, Latvijas Radio kori, Liepājas simfonisko orķestri, Latvijas Radio bigbendu, “Time after time”, “Mirage Jazz Orchestra”, Raimondu Paulu u.c.

Laimis Rācenājs ir bijis solists un dalībnieks grupās “Zvaigznīte”, ”Līvi”, “Harmony 4 Riga” (Latvija), “Barbershop Quartet” (Igaunija) u.c., muzikālajos projektos “Viva La Bomba”, “Besame mucho dziesmas ar chili”, “Balādes par vīnu, mīlu un raganām” u.c. Piedalījies TV šovos un koncertējis vairāk nekā 20 valstīs.

 

Koncerta laikā tiks filmēts un fotografēts.

Atpakaļ