Teātra dziesmu KONCERTS “Sapnis un Mīlestība” – Māra Zālīte

10.03.2017 - plkst.19.00

Māras Zālītes teātra dziesmu gadatirgus “Sapnis un Mīlestība” Krustpils kultūras namā notiks 10.martā plkst. 19.00.

Tautā mīlētajai dzejniecei un dramaturģei Mārai Zālītei  šogad aprit 65 gadi. Atzīmējot šo notikumu, tapis jauns koncertuzvedums „Sapnis un Mīlestība”, veidots no teātra izrāžu dziesmām ar dzejnieces dzeju. Jēkabpilī šo uzvedumu varēsim baudīt 10. martā plkst. 19.00 Krustpils kultūras namā.

Ir daudz zināmu dziesmu, kurām mūziku dāvājuši R. Pauls, J. Lūsēns, Z. Liepiņš, U. Marhilēvičs, M.Brauns, U.Stabulnieks un citi mūsu lieliskie komponisti. Iespējams,  ikdienā piemirstam, ka to dzejas autore ir Māra Zālīte. Taču vienkopus sapulcētas koncertā, tās rada ārkārtīgi jaudīgu un dziļu vēstījumu. Stāstu par mūsu tautu, par godu un sirdsapziņu, Tēvzemi un Mīlestību.

„Līdzās tēliem, kas dzīvo Māra Zālītes darbos, vienmēr klātesošs ir vēl kāds personāžs – Latvija. Vārdos neaprakstāma Dzimtenes mīlestība strāvo cauri visiem dzejnieces darbiem. Un šāda mīlestība sirdī būtu vajadzīga mums katram,”  pauž koncertuzveduma režisors Valdis Pavlovskis.

Īpaši veidota arī skatuves scenogrāfija, gaismu partitūras, horeogrāfija un videoprojekcijas, radot asociācijas ar dzejnieces darbistabu –  telpu, kurā dažādos laikos un vidē atdzīvosies tēli, lai runātu ar mums šodienas valodā.

Koncertuzvedumā satiksies populāro izrāžu „Meža gulbji”, „Kaupēn, mans mīļais”, „Sfinksa”, „Tobago”, „Lāčplēsis”, „Putnu opera”, „Priekules Ikars”  un daudzu citu muzikālo darbu varoņi, kuru dziesmu tēlos iejutīsies populārie dziedātāji Andris Ērglis, Normunds Rutulis, Antra Stafecka, Dainis Skutelis, Anmary, Oranžo meiteņu trio un Jāņa Strazda instrumentālā grupa.

Jaunais koncertuzvedums turpina pērn uzsākto teātra dziesmu gadatirgus ideju, kad lielu skatītāju atsaucību un mīlestību guva dzejnieka Jāņa Petera teātra dziesmu koncerts „Spraud man puķi”.

Biļetes “Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā http://www.bilesuparadize.lv/events/event/50888

Biļešu cenas 10 €, 12 €, 15 €, 18 €

Atpakaļ