Dokumentālā FILMA “Dziesmuvara”

26.06.2018 - plkst.22.30

Gaidot XXVI Vispārējos Dziesmu un XVI Deju svētkus, Jēkabpils Kino Placī tiks demonstrēta dokumentālā filma “Dziesmuvara” – stāsts par mums pašiem un par Dziesmu un deju svētku tradīcijas attīstību dinamiskajā un mainīgajā laika ritā vairāk nekā simts gadu garumā.

Filmu seansi:

26.06. plkst. 22.30

27.06. plkst. 22.30

28.06. plkst. 22.30

29.06. plkst. 22.30

Dokumentālās filmas “Dziesmuvara” veidotāji savu Dziesmu svētku redzējumu ļauj izstāstīt dokumentālam koptēlam – latviešu karavīram, kara lidotājam, ērģelniekam un koristam.  Lidojumā virs Latvijas – vēsturiskās fotogrāfijās, dažādās laikmeta liecībās, oficiālās un ģimeņu hronikās, kā arī liktenīgo dziesmu motīvos ir atgādināts par latviešiem dotās dziesmuvaras pārlaicīgumu, nozīmi nācijas pašapziņas celšanā, tautas saliedēšanā un brīvības gara uzturēšanā jebkuros apstākļos, kā tēvzemē, tā trimdā.

Filmas režisors Askolds Saulītis stāsta: “Līdz ar pirmo vidzemnieku dziedāšanas dienu Dikļos 1864. gadā un 1873. gada Pirmajiem Vispārējiem latviešu dziedāšanas svētkiem Rīgā – Dziesmu svētki kļuvuši par neatņemamu latviskās identitātes sastāvdaļu. Filmā atainoti centieni Dziesmu svētkus pakļaut dažādiem ideoloģiskiem mērķiem un tautas attapība to nepieļaut. Dziesmuvara tautai devusi spēku izcīnīt neatkarīgu valsti, izturēt karos, pretoties pārtautošanai. Dziesmu svētkos nostiprinājies mūsu garaspēka karaspēks, kas Trešajā atmodā izrādījies stiprāks pat par padomju okupantu bruņotiem spēkiem”. Askolds Saulītis divas reizes Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps atzīts par labāko dokumentālā kino režisoru.

Režisors – Askolds Saulītis

Scenārija autori – Dainis Īvāns, Askolds Saulītis

Operators – Andris Priedītis

Producents – biedrība “Terra Europa”

 

Izdevējvalsts, gads – Latvija, 2018

Pirmizrāde – 1.06.2018.

Filmas garums – 58 minūtes

Filma latviešu valodā

 

Darbs pie filmas uzsākts 2016. gadā ar Latvijas Nacionālā kultūras centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu. Dokumentālā filma iekļauta Latvijas valsts simtgades programmā.

Sveicot ikvienu Latvijas Simtgades Dziesmu svētkos, pasākums bez ieejas maksas!

Atpakaļ