Festivāla “Latgales ērģeļu dienas 2022” ietvaros 7. augustā notiks koncerts Krustpils Vissvētākās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā

27.07 - 07.08

No 31. jūlija līdz 7. augustām Latgales baznīcās notiks krāšņi ērģeļmūzikas svētki – festivāla „Latgales ērģeļu dienas 2022” koncerti. Šogad festivāls notiks jau divpadsmito reizi un tā iet-varos būs iespēja baudīt četrus koncertus, kas veidoti koncertmeditācijas formātā.

Festivālā piedalās vairāki izcili mākslinieki: soprāni Ilze Grēvele-Skaraine un Ingrīda Balode, tenors Juris Vizbulis, akordeonists Aldis Kise, vijolniece Līva Tomiņa, sitaminstrumentālists Reinis Tomiņš, ērģelnieces Larisa Carjkova, Guna Kise, Līga Ivāne, Baiba Betlere un priesteri Viktors Na-glis, Ainārs Londe un Juris Skutelis. Šogad Festivāla koncerti pirno reizi notiks Ludzā un Atašiene, pie nesen atjaunotajiem instrumentiem. Koncerti ir veidoti kā meditācijas, kur mūzika un vārds mijiedarbojoties veido telpu pārdomām par ikviena cilvēka svarīgajām tēmām, ļaujot izbaudīt un sajust plašu sajūtu un emociju spektru. Lai mūzikas baudījums būtu pilnīgāks, ar video projekcijas palīdzību klausītāji varēs vērot mākslinieku priekšnesumu tuvplānā, redzēt emocijas un izpildījuma tehniskās nianses. Turpinot tradīciju, visi in-teresenti pēc katra koncerta ir aicināti tuvāk iepazīties ar konkrēto ērģeļu uzbūvi un darbības princi-piem, kā arī pieredzējušo mākslinieku pavadībā pamuzicēt paši.

Festivāls „Latgales ērģeļu dienas” ir labdarības projekts un ieeja koncertos ir par ziedojumiem, Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rēzeknes Tūrisma un kultūras centrs, Rēzeknes-Aglo-nas diecēze, SIA «Latgales druka» u.c.

Festivāla „Latgales ērģeļu dienas 2022” kocertu norise:

– 31. jūlijā plkst. 14:00 Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīcā koncertmeditācija «GAISMA».

Piedalās: Baiba Betlere (ērģeles), Ilze Grēvele-Skaraine (soprāns), presteris Viktors Naglis.

– 31. jūlijā plkst. 20:00 Ludzas Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīcā koncertmeditācija «LŪGŠANA DIEVMĀTEI»

Piedalās: Larisa Carjkova (ērģeles), Juris Vizbulis (tenors), priestess Juris Skutels.

– 7. augustā plkst. 13:00 Krustpils Vissvētākās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā koncert-meditācija “DEBESSCEĻI“.

Piedalās: Līga Ivāne (ērģeles), Līva Tomiņa (vijole), Reinis Tomiņs (perkusijas) , priesteris Viktors Naglis.

– 7. augustā plkst. 17:00 Rēzeknes Jēzus Sirds katedrālē «LATGALES SIRDS»

Piedalās: Guna Kise (ērģeles), Ingrīda Balode (soprāns), Aldus Kise (akordeons), pirasteis Ainārs Londe.

Atpakaļ