FESTIVĀLS “Latvijas Goda aplis”

15.12 - 17.12

Latviju, tās novadus, kultūrvēsturisko mantojumu, tradīcijas, personības izzinošā pasākumu programma “Latvijas Goda aplis” Jēkabpilī norisināsies no 15. līdz 17. decembrim. 

Laukumā pie Jēkabpils Tautas nama 15. un 16. decembrī no plkst. 16.00 līdz 22.00 ikviens jēkabpilietis un pilsētas viesis varēs ņemt dalību projekta “Staro Rīga” interaktīvā multimediju projekcijā “Pieskaries gleznai”, kas ir veltījums izcilā latviešu vecmeistara Jaņa Rozentāla jubilejai. Savā daiļradē J.Rozentāls iemūžinājis noteikta laika iespaidus, paša redzēto un sajusto. Videoinstalācija ir kā tulks, kas uzbur gleznas atmosfēru, ievibrē fiksētos tēlus un piešķir visam papildu dimensiju. Lai atdzīvotos un pilnībā atklātos kāda no piecām mākslinieka gleznām, būs vajadzīgi sešu roku pieskārieni sensitīviem ekrāniem. Tikai vienlaicīgi pieliekot rokas visiem ekrāniem, projekcija iemirdzēs pilnā gaismā. Līdz ar roku kustībām atdzīvosies arī skaņa, atainojot katras kompozīcijas unikālo gaisotni.

Pasākums bez ieejas maksas

16. decembrī plkst. 16.00 Jēkabpils Tautas namā pasākumā “PIE SAIMES GALDA” pie Lielā saimes galda Goda saimnieki – Jēkabpils ģimenes – uzņems Goda viesus – ģimenes no tuvējiem novadiem. Ciemošanās laikā atklāsim un cildināsim ģimeņu pamatvērtības – čaklumu, radošumu, dažādas prasmes, tradīcijas, talantus. Dziedāsim kopā ar jauktajiem koriem “Noskaņa” (Jēkabpils) un “Dziesma” (Olaine) un solisti Ievu Alenčiku (soprāns), kā arī dalīsimies savos stāstos un tradīcijās. Pasākumā piedalīsies 12. Saeimas deputāts Guntis Kalniņš. Pasākumu vadīs Ansis Bogustovs.

Galdiņu rezervēšana un biļešu iepriekšpārdošana Jēkabpils Tautas nama kasē, biļetes cena 2 €

16.decembrī no plkst. 15.00 līdz 22.00 ikviens aicināts apmeklēt “Latvijas Goda apļa” info-busiņu, kurš piestās pie Jēkabpils Tautas nama. Tajā bez maksas varēs iegūt informāciju par projektu un nākošajām “Latvijas Goda apļa” pieturvietām.

17. decembrī plkst. 14.00 Jēkabpils Tautas namā Jēkabpils kamerorķestris diriģenta Mārtiņa Berga vadībā sniegs iespēju baudīt klasiskās mūzikas skaņdarbus profesionālā un izjustā izpildījumā. Koncerts rosinās uz pārdomām. Tas ir svētku gaidīšanas laiks, kad ikviens aicināts sakārtot domas un atvērt sirdis, lai tajās var ienākt miers.

Pasākums bez ieejas maksas

 

Atpakaļ